مدیرعامل بنیاد اجتماعی برکت احسان خبرداد

توزیع هزار پتو، 10 هزار بطری آب و 5 هزار کنسرو در سه استان سیل‌زده

کد خبر: 10545
seil.jpg

سیدامیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد اجتماعی احسان  وابسته به ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره)  درباره اقداماتی که در خصوص کمک به سیل‌زدگان استان‌های گلستان، مازندران و خراسان شمالی این بنیاد انجام داده است، گفت:‌از لحظات اولیه که وقوع سیل اتفاق افتاد نیروهای ما در خراسان،‌ مازندران و گلستان حضور پیدا کردند و با سازماندهی گروه‌های جهاندی به کمک مردم آمدیم.

وی ادامه داد: تأمین اقلام و کالاهای ضروری از جمله هزار پتو، 10 هزار بطری آب و 5 هزار کنسروجات مختلف را به این مناطق ارسال کرده‌ایم و اقلام امدادی از جمله گونی و پلاستیک که در هنگام بروز سیل مورد نیاز است نیز به این استان‌ها ارسال کرده‌ایم.

مدیرعامل بنیاد اجتماعی احسان  وابسته به ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره) ادامه داد: از روزهای ابتدایی وقوع سیل در این استان‌ها طرح پخت 50 هزار وعده غذایی را در روز آغاز کرده‌ایم که این اقدام همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه شرایط بحرانی در این سه استان کمتر شده است، گفت: خانه‌های مردم در این سه استان آسیب دیده‌اند و باید نسبت به ترمیم آنها اقدام شود و دولت در این خصوص کمک‌هایی را انجام داده است ولی باید بیشتر شود تا یک تسکینی برای مردم باشد.

مدنی  گفت: این بنیاد فعالیت‌های  اجتماعی را برای کودکان آغاز کرده است و امیدواریم به زودی اتفاق‌های خوبی در این سه استان رخ بدهد.

مدیرعامل بنیاد اجتماعی احسان گفت:‌با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی در خصوص وقوع سیل در استان‌های شرقی کشور بنابر این نیروهای ما در این استان‌ها آماده‌باش هستند و تدابیر لازم اندیشیده خواهد شد.

وی تأکید کرد: در حال  حاضر 250 نیرو در سه استان مازندران، گلستان و خراسان شمالی در مناطق آسیب‌دیده حضور دارند.