توزیع ۲۵۰ هزار کیف و بسته نوشت‌افزار توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق محروم

کد خبر: 10692

آئین توزیع بسته‌های نوشت‌افزار اهدایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار لرستان صبح امروز در خرم‌آباد برگزار شد.

توزیع ۲۵۰ هزار کیف و بسته نوشت‌افزار در مناطق محروم-لرستان

 

مدنی، مدیر عامل بنیاد احسانِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این مراسم با اشاره به خدمات گسترده ستاد در ماجرای سیل اخیر استان گفت: از همان ابتدای وقوع حادثه در ۱۰ نقطه از مناطق سیل‌زده کشور درمانگاه‌های سیار ستاد اجرایی فرمان امام برپا شد، اهدای ۲ هزار راس دام سبک و توزیع ۶ هزار بسته لوازم خانگی به مردم سیل‌زده از دیگر خدمات ستاد در استان بوده است.

وی، اهدای بسته‌های نوشت‌افزار را نمونه دیگری از تعهدات ستاد اجرایی فرمان  امام برشمرد و افزود: در همین راستا کمپینی تحت عنوان مشق احسان در کشور راه‌اندازی شده که تاکنون ۲۰۰ هزار نفر در این پویش مردمی مشارکت کرده‌اند.

مدنی تصریح کرد: هدف‌گذاری ستاد برای تهیه ۵۰۰ هزار بسته لوازم‌التحریر است که تامین ۲۵۰ هزار بسته آن را ستاد اجرایی تعهد کرده و مابقی را با مشارکت مردم تهیه خواهیم کرد.

مدنی با تاکید بر اینکه تمامی نوشت‌افزار خریداری شده تولید داخل هستند، گفت: با خرید ۲۵۰ هزار بسته توسط ستاد اجرایی ۲۱۰ شغل ایجاد شده است.

مدنی با بیان اینکه برخی از خدمات ستاد اجرایی به صورت پویشی ارائه می‌شود، گفت: در همین راستا سالانه تامین و تهیه حدود ۵ هزار بسته جهیزیه، ۳ هزار مورد ویلچر و ۳ هزار اعزام اولی به اماکن مقدس زیارتی انجام گرفته است.

ثمینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان نیز در این مراسم ضمن تاکید بر حضور اثربخش ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق سیل‌زده لرستان، گفت: ستاد اجرایی انصافا در زمان وقوع سیل و پس از سیل در استان حضور پر رنگ و موثری داشت، به‌نحوی‌که از معیشت مردم تا مسوولیت ساخت بخشی از منازل مردم نقش‌آفرینی ویژه‌ای داشتند.

ثمینی افزود: اکنون نیز ستاد اجرایی در آستانه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید در استان حضور یافته و بخشی از مشکلات دانش‌آموزانی را که با توجه به محدودیت‌های خانواده‌های مناطق سیل‌زده و محروم قادر به تامین اقلام آموزشی نیستند را با بسته‌های اهدایی مرتفع می‌کند.