کارخانه بزرگ نساجی قائمشهر با سرمایه گذاری ۱۷۰میلیاردی ستاد اجرایی فرمان امام احیا شد

کد خبر: 10870

در نخستین روز سفر استانی محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام به مازندران، مراسم احیای کارخانه نساجی قائمشهر باحضور استاندار، نماینده ولی فقیه و مسئولان استانی برگزار شد.

 احیای کارخانه نساجی قائمشهر

 

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم اظهار داشت: در سالهای اخیر از طریق احیای کارخانه‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل، توانستیم ۵ هزار میلیارد سرمایه را زنده کنیم و در مجموع ۲۲۰ هزار شغل در کشور توانستیم ایجاد کنیم.

وی افزود: ما آمادگی داریم حداکثر ظرف شش ماه آینده تمام فازهای این کارخانه که چیزی حدود ۷۰۰ شغل ایجاد می‌کند را راه اندازی کنیم که این مسئله کنترل و نظارت استانداری را میطلبد.

مخبر با تاکید بر اینکه همه چیزمان برای مردم است و دشمن بعد از مایوس شدن از تقابل در حوزه نظامی و امنیتی و سیاسی به بخش اقتصادی روی آورده است گفت: ما در این بخش ضعف داریم و علت آن هم این است که آن را به دست مردم نسپرده ایم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: در استان مازندران در همین سفر ۵۸۰۰ طرح را که ۱۴۰۰ طرح آن بازآفرینی و احیای کارخانجات است را افتتاح میکنیم وتاکنون هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان در  استان مازندران در بخش‌های چون سیل و بخش‌های عمرانی سرمایه گذاری کرده ایم.

مخبر خاطرنشان کرد: در استان مازندران ۱۴۳۰ پروژه زیربنایی راه انداختیم که شامل ۳۵۰ کلاس درس، ۱۴۰ مسجد، ۹۰ پروژه زیربنایی مثل کتابخانه و خانه عالم و ساخت ۱۱۵۰ مسکن محرومین میشود.

وی ادامه داد: طبق اعلام استاندار، احیای فاز اول نساجی مازندران نیاز به ۱۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری داشت که انجام دادیم، در ادامه نیز برای فازهای بعدی هم آمادگی داریم که طبق آمار اعلامی دولت ورود کنیم و برای مردم اشتغال ایجاد کنیم.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام معلمی نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اشاره به عنایات رهبر معظم انقلاب به نساجی قائمشهر گفت: امید است که روند احیای نساجی مازندران با ورود جهادی ستاد اجرایی فرمان امام رونق پرشتابی پیدا کند.

وی افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که یادگار امام راحل است منشاء خیر و برکت برای ایجاد فرصت اشتغال و تولید است و امیدواریم که خداوند متعال بر توفیقات آن بیفزاید.

در ادامه این برنامه حسین زادگان استاندار مازندران با تقدیر از عملکرد و نگاه ویژه ستاد اجرایی فرمان امام به مازندران گفت: ستاد اجرایی فرمان امام اولین نهادی بود که شاید مستقیماً هم با بحث سیل مرتبط نبود و مسئولیتی نداشت ولی بیشترین خدمات را به سیل زدگان ارائه داد که از این بابت هم جای سپاسگزاری دارد.

حسین زادگان افزود: خدمات ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در بحث راه اندازی کارخانجات و پروژه‌های عمرانی، مدرسه سازی و بهداشت و درمان و حمایت از خانواده های تحت پوشش بهزیستی و معلولین و مدرسه سازی و مسجد سازی و ایجاد قرارگاه های جهادی یک مدل مدیریتی جدید بدون بروکراسی های زائد و فاسد است که اثرات موثرش به مردم بر می گردد و این موضوع کمتر در رسانه ها و بخش های مختلف مطرح شده است.

وی ادامه داد: مهمترین کار ستاد اجرایی فرمان امام هم راه اندازی تسهیلگری در بخش اقتصادی و اجتماعی است که در روستاها و در ایجاد اشتغال نقش موثری داشته است.

استاندار مازندران با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر احیای نساجی مازندران خاطرنشان کرد: امکان نداشت رهبر معظم انقلاب مسئولی از استان مازندران چه در حوزه‌های اجرایی و چه از نمایندگان مجلس خبرگان ببینند و در مورد اینکه تکلیف نساجی مازندران بالاخره چه شد سوال نکنند.

وی با اشاره به اینکه این نشان دهنده این است که واقعا موضوع نساجی فراتر از یک کارخانه است، گفت: نساجی قائمشهر و نساجی مازندران بخشی از تاریخ و هویت مردم قائمشهر شده است و نمی توانید قائمشهر را بدون نساجی فرض کنید ولذا امروز برای ما یک روز تاریخی است.

در ادامه این برنامه فرماندار قائمشهر نیز اظهار داشت: از حمایت ستاد اجرایی فرمان امام هم از طرف خود و هم از طرف شهروندان گرانقدر قائمشهرتشکر فراوان دارم.

در ادامه سفر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با حضور در منزل شهید مدافع حرم محمد بلباسی ضمن دیدار با مادر و همسر شهید به مقام والای شهیدان ادای احترام کرد.