رئیس ستاد اجرایی فرمان امام سفر خود به خوزستان را از ماهشهر آغاز کرد

کد خبر: 10950

سفر دو روزه رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به استان خوزستان به منظور افتتاح صدها طرح و پروژه اشتغالزایی و عمرانی عصر امروز با حضور محمد مخبر در شهرک‌های اطراف ماهشهر آغاز شد.

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در این سفر پس از دیدار صمیمانه با مردم ماهشهر، درجمع خبرنگاران اظهار داشت: تیم ستاد اجرایی فرمان امام چند سال پیش به خوزستان سفری داشتند و قول دادیم که ۲۲ هزار شغل در این استان ایجاد کنیم، در کمترین زمان ممکن توانستیم ۲۷ هزار و ۵۰۰ شغل تحت ۱۰ هزار طرح در این استان ایجاد کنیم.

وی افزود: ایجاد ۲۶ هزار و ۷۰۰ شغل دیگر را هم در دست اقدام داریم که در قالب ۲۷۰۰ طرح اشتغالزایی اجرایی می‌شود. 

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام  بیان داشت: مجموع طرح‌هایی که در استان خوزستان انجام خواهد شد ۱۸ هزار و ۷۰۰ طرح است که ۶۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بودجه اجرای این پروژه‌ها است و پیش‌بینی می‌کنیم که بتوانیم ۸۳ هزار شغل با اختصاص ۱۱ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این استان اجرایی کنیم. 

مخبر افزود: امروز برخی مسائل و مشکلات ماهشهر و آبادان را بررسی کردیم و از شهرک‌های طالقانی و شهید مدنی هم بازدیدهایی به عمل آوردیم، عمده درد دل مردم بحث اشتغال و بیکاری است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: امیدواریم به زودی 2 هزار شغل اجتماع محور و منطبق با مزیت‌های منطقه در این شهرک‌ها ایجاد کنیم.

مخبر بیان داشت: از بازارچه شهید طالقانی هم بازدیدی به عمل آمد و مقرر شد که سوله‌هایی برای اسکان بازاریان و فروش محصولات خود با هماهنگی دیگر دستگاه‌ها احداث شود.

وی افزود: سه مدرسه نیمه‌تمام که حدود ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت در شهرستان ماهشهر وجود دارد که مقرر شد تا مهر ماه با همکاری سازمان نوسازی مدارس این سه مدرسه ۱۲ کلاسه با حمایت ستاد اجرایی به بهره‌برداری برسد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بیان داشت: مقرر شد در خصوص تکمیل ساخت ۲۱ واحد مسکونی که در منطقه شهید مدنی وجود داشت و ساخت آنها بدلیل کمبود منابع به تعویق افتاده بود توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت  امام تکمیل و به بهره‌برداری برسد. 

بنابراین گزارش، باحضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام توزیع ۲۰۰۰ بسته لوازم خانگی و اهدای ۵۰۰۰ بسته لوازم التحریر به خانواده‌ها و دانش‌آموزان مناطق محروم خوزستان آغاز شد.