در سفر مدنی به همدان عنوان شد:

ایجاد 190 هزار شغل با حمایت از بنگاه‌های تولیدی توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام

کد خبر: 11260
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، این بنیاد با حمایت از بنگاه‌های تولیدی باعث ایجاد 190 هزار شغل در مناطق محروم کشور شده است.
امیرحسین مدنی در سفر به استان همدان با بیان این مطلب افزود: بنیاد برکت در 13 سال گذشته حدود 360 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده که 190 هزار شغل در قالب طرح اشتغال‌زایی بنگاه‌محور و با مشارکت اقتصادی و سرمایه گذاری در 360 بنگاه تولیدی کوچک و متوسط بوده است.
وی افزود: حدود 360 بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط با 5700 میلیارد تومان سرمایه گذاری تحت حمایت‌های اقتصادی بنیاد برکت قرار گرفته‌اند که بنیاد از 260 بنگاه پس از ثبات و به مرحله سوددهی رسیدن خارج شده و سهم خود را به مردم واگذار کرده است.
مدیرعامل بنیاد برکت درباره برنامه‌های این بنیاد برای سال 99 نیز گفت: امسال 130 مشارکت جدید را با بنگاه‌های کوچک و متوسط در دستور کار داریم و برای این منظور، 610 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی کرده‌ایم. این مشارکت و سرمایه‌گذاری، ایجاد 8400 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را رقم خواهد زد.
مدنی در خصوص عملکرد بنگاه برکت در حوزه اشتغال‌زایی بنگاه‌محور در استان همدان نیز توضیح داد: تاکنون با اعتباری بالغ بر 57 میلیارد تومان با 4 بنگاه اقتصادی مشارکت داشته‌ایم که باعث اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای 2600 نفر شده است. برای سال 99 نیز مشارکت با 2 تا 3 واحد جدید را مد نظر داریم.
وی با اشاره به پروژه‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در استان همدان نیز اظهار داشت: 110 طرح عمرانی شامل 63 مدرسه با 360 کلاس درس، 24 مسجد و مرکز فرهنگی و 23 طرح دیگر در حوزه‌های سلامت و بهداشت، آب‌رسانی، مسکن محرومان، کتابخانه و غیره را در دست اجرا داریم.
مدیرعامل بنیاد برکت افزود: از 63 مدرسه در دستور کار در استان همدان، 48 مدرسه به بهره‌برداری رسیده است. همچنین از 24 مسجد و مرکز فرهنگی در استان، 13 پروژه افتتاح شده است.
به گفته مدنی، 2800 نفر از ساکنین 31 روستانی استان همدان نیز تحت پوشش بیمه برکت قرار گرفته‌اند.
وی با تأکید بر فعالیت بنیاد برکت در زمینه ایجاد اشتغال‌های خرد و خانگی در استان همدان تصریح کرد: در سال جدید راه‌اندازی 800 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در شهرهای اسدآباد و نهاوند آغاز شده که ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای 2400 نفر را به دنبال خواهد داشت. همچنین در سال گذشته نیز 170 طرح اجتماع‌محور با 15 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان به بهره‌برداری رسیده که 510 فرصت شغلی را در پی داشته است.
گفتنی است، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در سفر یک‌روزه خود به استان همدان با استاندار و نماینده ولی‌فقیه در این استان نیز دیدار و گفت‌و‌گو کرد و به ارائه گزارشی از اقدامات بنیاد در سراسر کشور و استان همدان پرداخت و برای مشارکت در سرمایه‌گذاری و توسعه طرح‌های اقتصادی، آموزشی درمانی، گردشگری و کشاورزی استان اعلام آمادگی کرد.