مدیرعامل بنیاد برکت خبر داد:

ساخت 3500 واحد مسکونی توسط ستاد اجرایی فرمان امام برای خانواده‌های دارای دو معلول

کد خبر: 11309
به منظور حل مشکل مسکن اقشار آسیب‌پذیر 3500 واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای حداقل 2معلول، در 31 استان کشور ساخته میشود.
امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با اعلام این خبر افزود: به منظور حل مشکل مسکن اقشار آسیب‌پذیر جامعه و ارتقای سطح کیفی و بهبود شرایط محیطی و سکونتی خانواده‌های دارای حداقل دو معلول، 3500 واحد مسکونی برای این خانواده‌ها در 31 استان کشور ساخته می‌شود.
وی افزود: این تعداد واحد مسکونی بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی کشور ساخته می‌شود.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به مدت زمان یک‌ساله اجرای این تفاهم‌نامه اظهار داشت: اعتبار تعهد شده توسط بنیاد برکت در این تفاهم‌نامه 500 میلیارد ریال است و استان‌های تهران، فارس، اصفهان و لرستان به ترتیب با 552، 376، 370 و 215 مسکن، بیشترین سهم را از واحدهای مسکونی ساخته شده خواهند داشت.
وی تصریح کرد: گزارش پیشرفت مالی و فیزیکی اجرای این تفاهم‌نامه در دوره‌های زمانی 3 ماهه به اعضای کمیته اجرایی متشکل از معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدیرکل دفتر سازمان بهزیستی کشور ارائه می‌شود.
مدنی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه ساخت مسکن برای محرومین بیان کرد: ساخت 40 هزار واحد مسکونی را با پیش‌بینی اعتباری بالغ بر 1400 میلیارد ریال در دستور کار داریم که از این تعداد، 10 هزار واحد تکمیل شده و در اختیار محرومین سراسر کشور قرار گرفته است.
مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: 10 هزار واحد دیگر نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و تحویل خانواده‌های نیازمند خواهد شد.