از جوار مسجد مقدس جمکران و در قالب پویش مشق احسان صورت گرفت؛

ارسال 300 هزار بسته لوازم‌تحریر برای دانش‌آموزان مناطق محروم توسط ستاد اجرایی فرمان امام

کد خبر: 11408

با اجرای مرحله جدید پویش ملی "مشق احسان"، 300 هزار بسته نوشت‌افزار ایرانی برای توزیع در 4هزار منطقه کم‌برخوردار کشور ارسال شد.

بنابراین گزارش، صبح امروز در مسجد مقدس حمکران و در مراسمی با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان قم، معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام، مدیرعامل بنیاد احسان و جمعی از مسئولین استانی، مرحله جدید پویش ملی "مشق احسان" آغاز شد.
 
بنابراین گزارش این بسته‌ها شامل لوازم‌تحریر ایرانی_اسلامی، کوله‌پشتی و کتب و سی‌دی‌های آموزش درسی است که از امروز تا پایان هفته توسط بنیاد احسانِ ستاد اجرایی فرمان امام بین دانش‌آموزان ۴ هزار منطقه محروم سراسر کشور توزیع میشود.

این گزارش می‌افزاید: برای تهیه این بسته‌ها و تولید این حجم از اقلام، 120 کارگاه تعطیل شده‌ی تولید نوشت‌افزار مجدد فعال شده و ۳۰ کارگاه جدید نیز ایجاد شده است.

گفتنی است ستاد اجرایی فرمان امام در قالب پویش مشق احسان، در سال جاری یک میلیون بسته نوشت‌افزار را بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع میکند، همچنین اهدای 15 هزار تبلت دانش‌آموزی، افتتاح 150 مدرسه جدید، اهدای ۱۵ مدرسه کانکسی مجهز به عشایر و ۱۰ دستگاه ون برای بازماندگان از تحصیل در برخی استانهای محروم از جمله اقدامات این ستاد در سال جاری است.