آیین شکرانه ایجاد 220 هزار اشتغال برکت در سال جهش تولید و اعلام ایجاد 270 هزار اشتغال برکت در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها

کارخانه پارس منگنز نقش جهان در شهرک صنعتی رازی شهرضا به بهره برداری رسید.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان اصفهان گفت: این تعداد اشتغال در ده استان کشور انجام می شود که استان اصفهان نیز با یک طرح در این آیین که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد حضور داشته است.

تورج حاجی رحیمیان افزود: طرح اشتغال زایی که امروز در اصفهان کلید خورد در شهرک صنعتی شهرصا واقع شده که طرحی تولید انواع فروآلیاژها (فرومنگنز فرو سیلکو منگنز و فرو سیلیس) است این تولیدات مورد نیاز صنعت فولاد هستند که به ازای تولید هر تن فولاد نیاز به 6.6 کیلوگرم فرومنگنز و 5.1 کیلوگرم فرو سیلکو منگنز است .
وی ادامه داد: با افتتاح این کارخانه تولیدی استغال مستقیم برای 15 نفر و اشتغال غیرمستقیم برای 80 نفر فراهم شده است.
حاجی رحیمیان عنوان کرد: برای راه اندازی این کارخانه بیش از 10 میلیارد سرمایه لازم داشت که بنیاد برکت 3 میلیارد سرمایه گذاری در این کارخانه را تامین کرد.
وی اظهار کرد: بنیاد برکت به عنوان نماینده ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در راستای خدمترسانی به مناطق محروم ماموریت ویژه دارد، هدف اصلی این بنیاد توانمندی اقتصادی، توسعه کارافرینی و اشتغال زایی و کمک به آبادانی و توسعه فضاهای آموزشی فرهنگی و مذهبی است. ارائه خدمات حمایتی و درمانی به مناطق محروم در سراسر کشور یکی دیگر از اهداف پیش رو است .
مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان اصفهان با بیان اینکه در سال گذشته با ایحاد 30 طرح اقتصادی8هزار و 495 اشتغال داشته ایم و امیدواریم در سال جدید بتوانیم 10هزار و 570 شغل ایجاد کنیم عنوان کرد:در استان اصفهان با مشارکت در در توانمندسازی اقتصادی، توسعه کارآفرینی و اشتغال زایی تا کنون با ظرفیت اشتغال 14 هزار و 483 نفر سرمایه گذاری 470 میلیارد تومانی داشته که این اشتغال ها بنگاه محور، اجتماع محور و تسهیلات کارگاهی بوده است.
حاجی رحیمیان ادامه داد: مجموع آورده بنیاد برکت در استان اصفهان 572 میلیارد و 200میلیون تومان بوده است که در حوزه توانمندسازی و اشتغال 467 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است.
او اضافه کرد: در حوزه ساخت مدارس 81میلیارد و 500 میلیون تومان وساخت مساجد یک میلیارد و 100 میلیون تومان و اجرا سایر پروژه های زیربنایی 15 میلیارد تومان، ساخت مسکن محرومان 5 میلیارد و 300 میلیون تومان و خدمات حمایتی و درمانی از ایتام یک میلیارد و 500 میلیون تومان بوده و این در حالی است که در نقاط محروم برای سال 1400 طرح های ویژه ای در نظر گرفته شده است .

کد خبر 1536

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =