از پرداخت «هزینه‌های ناباروری» تا ایجاد ۹ هزار شغل توسط بنیاد برکت گلستان

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) گلستان گفت: تاکنون تعداد ۹ هزار و ۳۳۹ اشتغال مستقیم و غیرمستقیم توسط بنیاد برکت استان گلستان ایجاد شد.

محمدمهدی سلمانزاده امروز در خصوص طرح اشتغال جوانان و ارائه تسهیلات در گفت و گو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: به همتبنیاد برکت استان گلستان تاکنون توانستیم تعداد ۹ هزار و ۳۳۹ شغل مستقیم و غیرمستقیم در استان ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: ۳ هزار و ۱۱۳ طرح اشتغال در ۱۷ شهر و ۱۳ شهرستان گلستان به جز مراوه‌تپه ایجاد شد به دلیل اینکه این طرح در شهر مراوه‌تپه توسط بنیادعلوی صورت گرفته بود برای اجرای این طرح در این شهرستان ورود نکردیم.

*تاکنون ۱۰۹ میلیارد تومان به جوانان نیازمند بیکار در قالب تسهیلات در گلستان ارائه شد/ هر فرد می‌تواند تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی دریافت کند

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) گلستان در خصوص ارائه تسهیلات با کارمزد پایین به جوانان بیکار و نیازمند ابراز کرد: بنیاد برکت به جوانانی که بیکار هستند تسهیلات ارائه می‌دهد و این بنیاد توانسته است تاکنون ۱۰۹ میلیارد تومان تسهیلات به جوانانی که فاقد کار هستند از طریق معرفی به بانک‌های عامل ارائه دهد.

سلمانزاده خاطرنشان کرد: در کارگروهی که در روستا داریم تمامی افرادی که می‌توانند به نوعی کاری انجام دهند از قبیل دامداری، باغداری، پرورش زنبور عسل، صنایع‌دستی، گلخانه، پرورش آبزیان، تولید کیف و کفش و غیره تسهیلات ارائه می‌شود البته اولویت با افراد بیکاری است که نیازمند بودن آنها تایید شده باشد. 

وی با بیان اینکه هر فرد می‌تواند تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی دریافت کند، افزود: در هر روستا یک کارگروه وجود دارد که این کارگروه‌ها از دهیار، شورا، امام جماعت روستا و مدیر مستقر در روستا تشکیل شده است هر فرد می‌تواند تا سقف ۶۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد چهار درصد برخوردار شود.

*«هزینه‌های درمان ناباروری» افراد کم‌درآمد توسط بنیاد ۱۵ خرداد گلستان پرداخت می‌شود

سلمانزاده در خصوص پرداخت «هزینه‌های ناباروری» افراد کم‌درآمد توسط بنیاد ۱۵ خرداد، خاطرنشان کرد: زوج‌های جوانی که قادر به تامین هزینه‌های درمانی ناباروری خود نیستند می‌توانند به سامانه‌ی «www۱۵۴۲ir» مراجعه کنند و از خدمات این بنیاد بهره‌مند شوند.

وی اظهار کرد: ایجاد فرصت‌های شغلی که محلی باشد و کاهش مهاجرت افراد بومی نیز از اهداف مهم ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) است در مشارکت بنیاد برکت تصدی‌گری نمی‌کنیم به نوعی می‌خواهیم سرمایه‌گزاران محلی را راه‌اندازی کینم برای ما بسیار مهم است که یک شغل به پایداری برسد.

کد خبر 2098

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =