اهدای ۱۰۰۰ بسته لوازم خانگی به سیل‌زدگان شیرازی

معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از اهدای یک هزار بسته لوازم خانگی به سیل‌زدگان شیرازی خبر داد.

دکتر شکرخواه؛ معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) امروز در آئین اهدای یک هزار بسته لوازم خانگی و ۲ هزار بسته لوازم‌التحریر و کمک به ایجاد ۲۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور که در شیراز برگزار شد، اظهار کرد: قبل از حادثه سیل اخیر، نهادی در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به‌نام بنیاد احسان برای کمک به مناطق حادثه‌دیده تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه در همان لحظات اولیه سیل، در ۱۰ استان حضور یافتیم، خاطرنشان کرد: ۳ میلیون قلم جنس از طرف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به مناطق سیل‌زده ارسال شد.

معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه بیش از یک هزار و ۵۰۰ گروه جهادی در ۱۰ استان سازماندهی شدند و فعالیت کردند، تصریح کرد: پس از سیل هم با دستور ریاست ستاد، قرار شد فعالیت‌هایی را در مناطق سیل‌زده انجام دهیم.

شکرخواه تاکید کرد: پس از حادثه سیل، همبستگی خوبی در استان شکل گرفت که این سرمایه باید به‌خوبی حفظ شود.

وی گفت: امروز آئین اهدای یک هزار بسته لوازم خانگی برگزار می‌شود و این بسته‌ها در اختیار خانواده‌های سیل‌زده شیرازی قرار می‌گیرند؛ همچنین ۲ هزار بسته لوازم‌التحریر در شیراز توزیع خواهد شد و ۲۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور ایجاد می‌شود.

معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تصریح کرد: اواخر سال گذشته و ابتدای سال جاری، دو موضوع مهم یعنی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و پیام نوروزی رهبر انقلاب در خصوص رونق تولید را داشتیم.

شکرخواه ادامه داد: چند محور اساسی در این دو موضوع بسیار مهم است؛ مباحث مرتبط با اقتصاد مقاومتی، توجه به ظرفیت‌های مختلف کشور، اتکا به توان مردمی و عدالت‌محوری از محورهای اساسی این دو موضوع هستند و همه ما موظفیم براین اساس فعالیت کنیم.

وی تاکید کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بر اساس این محورها، راهبردهای کلیدی را در مناطق محروم دنبال می‌کند؛ ایجاد اشتغال و حمایت از بنگاه‌های کوچک، متوسط و خرد، حمایت از استارتاپ‌ها و ایجاد طرح‌های بزرگ اقتصادی بر اساس آن محورهای اساسی انجام می‌گیرد.

معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۳۵۵ طرح اشتغالزایی با ۴۰۰ هزار فرصت شغلی توسط ستاد در کشور ایجاد شده است، تصریح کرد: تمامی این فعالیت‌ها با اتکا به توان مردمی انجام گرفت.

شکرخواه با اشاره به اینکه علاوه بر اشتغالزایی، در زمینه درمانی و سلامت، مدرسه‌سازی، ساخت مسجد، اهدای جهیزیه و ... فعالیت داریم، افزود: ۴۵ هزار طرح مختلف را با اعتبار ۴۲ هزار میلیارد تومان اجرا کردیم.

وی درباره فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان فارس گفت: یک هزار و ۲۸ طرح اقتصادی با بودجه‌ای بالغ بر ۲ هزار و ۵۹۵ میلیارد تومان در این استان را اجرا کردیم یا در حال اجرا است.

معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) یادآور شد: ۸ هزار و ۶۵۶ فرصت شغلی را در استان ایجاد کردیم؛ همچنین ۴ هزار و ۱۳۶ وام ازدواج به زوج‌های جوان در این استان اهدا شد.

شکرخواه در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری دستگاه‌های مختلف، خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق محروم را توسعه دهیم.

کد خبر 931

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =