ساخت و تکمیل ۱۳ مدرسه در ایلام توسط بنیاد برکت

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام گفت: طی سال گذشته و امسال ۱۳ مدرسه در مناطق محروم و کم برخوردار سطح استان توسط بنیاد برکت ستاداجرایی ساخت کامل یا تکمیل شده اند و هم اکنون دانش آموز در آن تحصیل می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاداجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام،《محمد زارع》 اظهار کرد: طی سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ توسط بنیاد برکت ستاداجرایی فرمان حضرت امام(ره)، با همکاری سازمان نوسازی مدارس ایلام؛ بیش از ۱۳ مدرسه در سطح استان کامل ساخت و یا به صورت مشارکتی تکمیل شده اند. 

وی، با بیان اینکه مدارس ساخته شده بیش از ۷۵ کلاس درس دارند و هم اکنون دانش آموزان در آن مشغول تحصیل هستند، افزود: مداس یاد شده در قالب یک کلاسه، سه کلاسه، ۶ کلاسه و ۹ کلاسه ساخته شده‌اند.

زارع، تصریح کرد: دانش آموزان آینده سازان مملکت هستند و هرآنچه در زمینه آموزش آنها سرمایه گذاری شود قطعا نتیجه آن در جامعه و توسعه همه جانبه کشور دیده می‌شود. 

 مدیرکل ستاداجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام، با تاکید بر اینکه مدرسه‌سازی یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات بنیاد برکت ستاداجرایی در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور است،خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، نهضت مدرسه‌سازی را به منظور توسعه فضاهای آموزشی، توزیع عادلانه امکانات تحصیلی و برقراری عدالت اجتماعی و آموزشی در مناطق محروم و روستایی کشور راه‌اندازی کرده است.

وی ادامه داد: مدارس برکت در مناطق محروم مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور و با رعایت استانداردها و الزامات آموزشی و ضوابط فنی و زیربنایی ساخته و پس از تکمیل، تقدیم دانش‌آموزان این مناطق می‌شوند.

کد خبر 4990

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =