ایجاد 300 هزار شغل برکت در مناطق محروم کشور

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام سال 1401 را با ایجاد 300 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم به پایان می‌رساند.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره عملکرد این بنیاد در سال 1401 توضیح داد: امسال در حوزه اشتغال اجتماع‌محور 100 هزار طرح اشتغال‌زایی را راه‌اندازی کرده‌ایم که ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار برای 300 هزار نفر را به شکل مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور به دنبال داشته است.

محمد ترکمانه ادامه داد: بنیاد برکت در مجموع تا به امروز 280 هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور با ظرفیت 840 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را در مناطق محروم و روستایی راه‌اندازی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: شبکه مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت در 13 هزار و 500 روستا و یک‌هزار و 250 شهر از 448 شهرستان در 31 استان کشور مشغول شناسایی متقاضیان و اشتغال‌زایی برای آن‌ها هستند.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این 280 هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور بالغ بر 390 هزار میلیارد ریال است.

ترکمانه در تشریح فرآیند اشتغال‌زایی در مناطق روستایی و کم‌برخوردار کشور گفت: 950 مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در مناطق هدف در حال خدمات‌رسانی به متقاضیان اشتغال هستند و پس از شناسایی، اهلیت‌سنجی و آموزش‌های لازم، آن‌ها را برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می‌کنند.

 ایجاد 300 هزار شغل برکت در مناطق محروم کشور

وی با تاکید بر اهمیت ایجاد اشتغال در کشور تصریح کرد: بنیاد برکت با هدف توانمندسازی اقتصادی، محرومیت‌زدایی و برقراری عدالت اجتماعی، نهضت ایجاد اشتغال در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور را راه‌اندازی و عمده توان و اعتبارات را بر این مهم متمرکز کرده است.

مدیرعامل بنیاد برکت از تمرکز این بنیاد بر طرح‌های دانش‌بنیان و دانش‌محور در سال 1401 خبر داد و اظهار داشت: در همین راستا، تفاهم‌نامه همکاری مشترک با پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی تمامی استان‌های کشور برای حمایت از طرح‌های دانش‌محور به امضا رسیده است.

ترکمانه افزود: بنیاد برکت این تفاهم‌نامه‌های همکاری را با پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی در راستای منویات مقام معظم رهبری، تحقق سیاست‌های مد نظر ایشان و عمل به شعار سال 1401 و با هدف حمایت از هسته‌ها و واحدهای فناوری مستقر در این پارک‌ها و مراکز به امضا رسانده است.

مدیرعامل بنیاد برکت در پایان با تاکید بر توجه به اقشار ویژه اجتماعی یادآور شد: در سال 1401 بیش از  20 هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور برای این اقشار از جمله زنان سرپرست خانوار، مرزنشینان شامل کولبران و سوخت‌بران، خانواده شهدا و ایثاگران، معلولان و خانواده‌های دارای معلول و زندانیان و خانواده‌هایشان راه‌اندازی شده است.

 ایجاد 300 هزار شغل برکت در مناطق محروم کشور

کد خبر 5710

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =