ایجاد ۷۵۰ طرح اشتغالزایی در ۵ شهرستان بوشهر

مجری طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت در بوشهر گفت: از ابتدای سال ۷۵۰ طرح اشتغالزایی در استان بوشهر راه‌اندازی شده که یکی از این طرح‌ها ایجاد اولین کارگاه پالت چوبی بوده است.

علی احمدی مجری طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت در بوشهر با بیان اینکه ۷۵۰ طرح  اشتغالزایی در ۵ نقطه استان بوشهر  ایجاد کرده‌ایم، گفت: استان بوشهر با حدود ۲۰ تسهیلگر در مناطق مختلف ا زجمله دیر، دشتی، کنگان، جم و عسلویه در حال فعالیت است و بخش زیادی از طرح‌های ایجاد شده در قالب کارگاه‌های خانوادگی و کوچک بوده است.

او ادامه داد: تمرکز طرح‌های اشتغالزایی در این مناطق بر زنجیره سبز و آبی بوده به طوری که  بیش از نیمی از طرح‌های اشتغالزایی در حوزه پرورش گیاهان دارویی از جمله زیره، آویشن و پروش آبزیان است و بخشی از دیگر در حوزه تولید پوشاک و صنایع دستی بوده است.

احمدی یادآور شد: برای اولین بار در استان بوشهر اقدام به راه اندازی کارگاه پالت چوبی کرده‌ایم که این اقدام خود زمینه‌ساز ایجاد اشتغالزایی در برای بسیاری از بومیان استان بوشهر شده است همچنین در حوزه طرح‌های دانش‌بنیان هم اقدام به تولید قطعات در حوزه نفت و گاز با همت نیروهای متخصص و بومی کرده‌ایم.

وی اظهار کرد: تا به امروز حدود ۸۵ میلیارد تومان تسهیلات  اشتغالزایی پرداخت شده و تا پایان سال به ۱۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

انتهای پیام/

کد خبر 7502

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =