مادران باردار و شیرده نیازمند ایلامی زیر چتر حمایت بنیاد ۱۵ خرداد

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام، گفت: در راستای ارتقای امنیت تغذایی مادران باردار و دارای فرزند شیرخوار بنیاد ۱۵ خرداد به جد ورود کرده در این راستا خدمات ارزشمندی به این قشر از جامعه ارائه می‌کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام 《محمد زارع》، اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری توجه به بحث امنیت غذایی بوده لذا بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در این زمینه به صورت جدی ورود کرده است.

وی، با بیان اینکه امنیت غذایی مادران باردار و دارای فرزند شیرخوار بسیار مهم و حائز اهمیت است،افزود: هدف از اجرای طرح ارتقای امنیت تغذیه‌ای مادران باردار و دارای فرزند شیرخوار؛ رفع کمبودهای تغذیه‌ای آنها و همچنین ارتقای ضریب هوشی کودکان است.

زارع، با اشاره به اینکه طی سال گذشته با همکاری دانشگاه علوم پزشکی از یک هزار و ۵۰۰ مادر باردار یا دارای فرزند شیرخوار حمایت معیشتی و پروتئینی در سطح استان صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: این حمایت‌ها در سال‌جاری با جدیت بیشتری  دنبال خواهد شد. 

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام، ادامه داد: بنیاد ۱۵ خرداد در تلاش است که با رفع دغدغه‌های امنیت تغذیه‌ای در مناطق کم‌برخوردار؛ کمک کند نسلی سالم، چابک، باهوش و علاقمند به توسعه و آبادانی کشور تربیت شوند. 

وی، به حمایت ستاداجرایی از درمان ناباروری و افرایش جمعیت اشاره و تصریح کرد: سال گذشته مرکز درمان ناباروری بیمارستان طالقانی شهر ایلام با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان به بهره‌برداری رسید و هم اکنون به مردم عزیز استان در حال ارائه خدمت است.

کد خبر 5768

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =