فرش قرمز ایلام برای سرمایه گذاران پهن است/ ستاد اجرایی بیشتر به ایلام توجه کند 

معاون اقتصادی استاندار ایلام، گفت: اطلس سرمایه‌گذاری استان موجود است و هر زمینی مد نظر سرمایه‌گذارن باشد واگذار میشود.

به گزارش روابط عمومی،دکتر «شهریار عباسی» در نشست با مدیرکل و تسهیل‌گران بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان ایلام، اظهار کرد: این استان با ظرفیت‌های قابل توجه در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی، کشاورزی، صنعت و مرز بین المللی مهران، نیازمند اجرای طرح‌های بزرگ و اساسی است.

وی تاکید کرد: طرح های خرد زیادی در استان اجرا شده اما طرح‌های بزرگ به دلیل نبود سرمایه گذار در ایلام اجرا نشده که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ( ره ) با کمک هلدینگ‌های مختلفی که دارد می تواند در این بخش به محرومیت‌زدایی استان کمک کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام خاطرنشان کرد: اربعین  به زودی شروع می‌شود و با توجه به خیل عظیم زائران به منظور هماهنگی لازم از توانمندی‌های این ستاد انتظار است که با اجرای طرح های زیرساختی به مردم استان کمک کند.

عباسی تصریح کرد: باید سرمایه گذاری‌های گسترده صنایع پیشران و موثر با کمک و توان این ستاد در مناطق کم برخوردار بکار گرفته شود.

وی ادامه داد: مهار تورم فقط با توسعه تولید و ایجاد اشتغال امکان پذیر است که در راستا مقام معظم رهبری راهکار مهار تورم را رشد تولید بیان فرمودند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام ادامه داد: ستاد با حضور بنیاد برکت در استان خدمات مناسبی انجام داده اما نیاز است که مساعدت بیشتری به استان شود و از فرصت‌های سرمایه گذاری استان با حضور هلدینگ های ستاد اجرایی استفاده شود.

عباسی تأکید کرد: اطلس سرمایه گذاری استان موجود است  و هر زمینی مد نظر بنیاد برای سرمایه گذاری باشد می‌تواند به این بخش واگذار شود.

در ادامه «محمد زارع»، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز گفت: سرمایه گذاری کلان از اهداف اصلی ستاد برای محرومیت زدایی است، ستاد هلدینگ‌های مختلفی دارد و می‌تواند در بحث سرمایه گذاری کلان  در استان سرمایه گذاری کند، اما روند پیچیده و نیازمند استمرار پیگیری ها برای اجرای طرح‌ها است.

وی تصریح کرد: سال گذشته هلدینگ کشاورزی و دامپروری سه طرح پیشنهادی گاوداری پنج هزار راسی، طرح اصلاح نژاد دام سبک و جوجه یک روزه را مورد بررسی قرار دادند اما موفق به جانمایی زمین برای اجرای این طرح ها نشدند که امیدواریم با پیگیری مسئولان دلسوز استان این طرح ها اجرا شود.

کد خبر 6193

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =