اعلام حمایت ستاد اجرایی فرمان امام برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و حمایت از اقدامات تربیتی داخل زندان‌ها

ستاد اجرایی فرمان امام و سازمان زندان های قوه قضائیه دو تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

آئین امضای تفاهمنامه ستاد اجرایی فرمان امام با سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، صبح امروز ۳ دی‌ماه با حضور علی عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام و محمدمهدی حاج‌محمدی رئیس سازمان زندان‌های کشور در محل ستاد اجرایی برگزار شد.

علی عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم اظهار کرد: امروز تحول در تمام بخشهای  قوه قضائیه برای همه مشهود است و یکی از بخش‌هایی که این تحول در آن چشمگیرتر است، حوزه سازمان زندان‌ها است.
 
وی افزود: در نظام اسلامی، همه شهروندان باید احساس کنند که پشتیبان دارند، نباید بگذاریم بخاطر خطای یک فرد، دامنه آسیب در خانواده وی هم گسترش پیدا کند.

وی در خصوص امضای دو تفاهمنامه با سازمان زندانها گفت: تفاهمنامه اول تفاهم نامه آزادی زندانیان غیرعمد با شرایط خاص بود که شامل زنان سرپرست خانوار و زندانیانی که فرزند معلول دارند یا خوشان معلول هستند و همچنین مربوط به زندانیان مناطق محروم و زندانیانی که همسرشان در زندان هست میشود.

عسگری افزود: تفاهمنامه دوم حمایت از اقدامات تربیتی سازمان زندان‌ها بود که در دوره جدید اقدامات بسیار خوبی در این حوزه صورت گرفته است.

وی بیان کرد: امیدواریم با همکاری خوبی که سازمان زندان‌ها دارد، هر روز شاهد حضور تعداد کمتری از هموطنان در زندان‌ها باشیم.

محمد مهدی حاجی محمدی رئیس سازمان زندان‌های کشور نیز در این مراسم اظهار کرد: از درایت مدیران ستاد اجرایی فرمان امام بابت توجه به بحث زندانیان تشکر میکنم. ماموریت مشترک سازمان زندانها و ستاد اجرایی فرمان امام، دستگیری از مستضعفین و محرومان است، با این تفاوت که ماموریت خاص ما دستگیری از مستضعفینی است که به هردلیلی زمین خورده‌اند..

حاجی محمدی بیان کرد: نگهداری و نگهبانی از مجرمان لازم است، اما نگهداری از ارزش‌ها، اصالت ها و شرافت‌ها برای خانواده زندانی‌ها حتما مهم و ضروری است، چرا که حتما خانواده زندانی مجرم نیست و می‌تواند در فرایند اصلاح و تربیت ایفای نقش کند.

وی گفت: امروز به موجب این تفاهمنامه بناست با همکاری برادران عزیز در ستاد اجرایی فرمان امام یک تلاش بیشتر و موثرتری برای بازگشت شرافتمندانه بخشی از زندانیان جرایم غیرعمد به زندگی انجام شود و موجبات پیشگیری از تکرار جرم زندانیان آزاد شده و کاهش آمار بازگشت زندانیان فراهم شود.

در ادامه این مراسم اسدالله جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشور نیز اظهار کرد: امروز را روز مبارکی میبینم، چراکه بعد از ۳۰ سال کار ستاد دیه کشور و آزادی بیش از یکصد و چهل هزار نفر، میبینم که در یک مکان مقدس این تفاهمنامه ایجاد شد.

وی افزود: امیدوارم به برکت ستاد اجرایی فرمان امام افراد زیادی از زندانها آزاد شوند.

جولایی با بیان اینکه این کمک تداوم دارد و فقط به این تفاهم نامه بسنده نیست گفت: امیدوارم یک روزی شاهد باشیم که در زندان‌های جمهوری اسلامی اعلام شود دیگر بزهکار غیر عمد وجود ندارد.

مدیر عامل ستاد دیه کشور افزود: از دکتر محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و دکتر عسگری معاون اجتماعی ستاد تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانیم هر چه بیشتر بار سنگین زندان‌ها از حضور زندانی‌های و مددجویان غیرعمد کاهش دهیم.

کد خبر 1121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =