کانکس‌های اهدایی ستاد اجرایی فرمان امام به مناطق زلزله‌زده سی‌سخت رسید

راه‌اندازی دو آشپزخانه مجهز، استقرار کاروان سلامت احسان و ارسال ۱۰۰ عدد کانکس برای اسکان موقت آسیب‌دیدگان، بخشی از خدمات ستاد اجرایی فرمان امام در منطقه سی‌سخت است.

شایان نادری مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر افزود: بلافاصله پس از وقوع زلزله ۵.۶ ریشتری هفته گذشته در منطقه سی‌سخت، نیروهای امدادی ستاد اجرایی فرمان امام در محل حضور یافتند و ضمن‌ امدادرسانی، اقدام به راه‌اندازی قرارگاه جهادی و امدادی ستاد به منظور تامین اسکان اضطراری، تغذیه و بررسی سلامت آسیب‌دیدگان کردند.

وی افزود: پیرو دستور دکتر مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر بسیج تمام امکانات برای یاری رساندن به مردم مناطق زلزله‌زده، تاکنون هزاران بسته مواد غذایی آماده، پتو، چادر، اقلام بهداشتی ضدکرونایی و بخاری برقی توسط نیروهای جهادی همکار ستاد اجرایی بین آسیب‌دیدگان توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه براینها، با راه‌اندازی دو آشپزخانه موقت و مجهز روزانه ۳۰۰۰ پرس غذای گرم توسط ستاد اجرایی فرمان امام طبخ و بین زلزله‌زدگان توزیع میشود.

نادری با اشاره به نیاز مردم سی‌سخت به خدمات درمانی افزود: با اعزام و استقرار یک "کاروان سلامت احسان" در منطقه، به طور رایگان خدمات دارویی و پزشکی لازم به مراجعان ارائه میشود.

وی با اشاره به برودت هوای منطقه و سختی زندگی در چادر افزود: با دستور رئیس ستاد، ۱۰۰ عدد کانکس جهت اسکان موقت به سی‌سخت ارسال شد که در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

نادری خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام تا عادی شدن شرایط زندگی مردم در سی‌سخت، در کنارشان خواهد بود.
 

کد خبر 1307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =