اهدای تجهیزات ضدکرونایی از طرف ستاد اجرایی فرمان امام به ارزش ۵ میلیاردتومان به ستاد مقابله با کرونای تهران

همزمان با استقرار بزرگترین بیمارستان سیار ستاد اجرایی فرمان امام در کنار سه بیمارستان درگیر با کرونا در تهران، چندین دستگاه ونتیلاتور و کیت تشخیص فوری از طرف ستاد اجرایی به ستاد مقابله با کرونای تهران اهدا شد.

عصر امروز در جلسه‌ای با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران، حواله ۵ دستگاه ونتیلاتور بیمارستانی و ۸۰ هزار کیت تشخیص فوری کرونا مبتنی بر آنتی‌ژن تولیدشده در ستاد اجرایی فرمان امام به ارزش بیش از ۵ میلیارد تومان، به ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اهدا شد.

علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران، در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در تهران و با قدردانی از اقدامات ستاد اجرایی در یکسال اخیر گفت: از لحظه شیوع ویروس کووید۱۹ در کشور، هرجا به هر گره و مشکلی در بحث سلامت و درمان مردم برخوردیم، دکتر مخبر اولین کسی بود که به دادمان رسید و مشکلات بزرگی همانند تولید ماسک و کیت تشخیص و داروهایی مانند رمدیسیور را تحت شدیدترین تحریمها و در کوتاه‌ترین زمان از سر راه مردم برداشت.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: دارویی نبوده که در دنیا در زمینه کرونا موثر شناخته شود و دانشمندان دارویی ستاد اجرایی بلافاصله برای تولید آن اقدام نکنند.

وی خاطرنشان کرد: اقدام اخیر ستاد در استقرار بیمارستان سیار و مجهز احسان در کنار بیمارستانهای مسیح‌دانشوری و بوعلی که درگیر مقابله با موج چهارم کرونا هستند، ستودنی و برای همکاران ما موجب قوت قلب بود.

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این مراسم ضمن اهدای حواله تجهیزات بیمارستانی به ارزش ۵ میلیارد تومان، از خبرهای خوب در زمینه دستاورد دانشمندان دارویی این مجموعه طی روزهای آینده خبر داد.

کد خبر 1429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =