بهره‌برداری از ۱۳۰۰ طرح پرورش آبزیان برکت و ایجاد ۴۰۰۰ شغل جدید در صنعت شیلات توسط ستاد اجرایی فرمان امام

آیین بهره‌برداری از یک‌هزار و ۳۰۰ طرح پرورش آبزیان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و اختتامیه رویداد «دریای برکت» به عنوان بزرگترین رویداد کارآفرینی نوآورانه در صنعت شیلات کشور برگزار شد.

مدیرعامل بنیاد برکت در این مراسم با اشاره به ظرفیت‌های مغفول‌مانده کشور در حوزه پرورش آبزیان و تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر فعالیت در این حوزه گفت: یک‌هزار و ۳۰۰ طرح پرورش آبزیان برکت ایجاد اشتغال برای ۴ هزار نفر را به دنبال داشته است.

امیرحسین مدنی ادامه داد: همچنین راه‌اندازی این تعداد طرح باعث تولید ۳ هزار و ۷۰۰ تن انواع آبزیان در کشور شده است.

وی خاطرنشان کرد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی یک‌هزار و ۳۰۰ طرح پرورش آبزیان برکت بالغ بر یک‌هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال است.
مدنی تأکید کرد: برای سال ۱۴۰۰ نیز راه‌اندازی ۲ هزار طرح پرورش آبزیان با تمرکز بر مناطقی در استان‌های لرستان، بوشهر و خوزستان هدف‌گذاری شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اجرای طرح‌های آبزی‌پروری این بنیاد در سراسر کشور تاکید کرد: باید از سواحل کشور استفاده بهینه برد و طرح‌های پرورش ماهیان گرمابی و سردابی در قفس، استخر و پرورش میگو در راستای استفاده از این ظرفیت و پتانسیل است.

مدنی در خصوص رویداد دریای برکت هم توضیح داد: این رویداد به عنوان بزرگترین رویداد کارآفرینی نوآورانه در صنعت شیلات کشور و برای ارائه طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه برای پرورش آبزیان از سوی بنیاد برکت برگزار شده است.

وی ادامه داد: از ۴۸۵ طرح و ایده رسیده به این رویداد، ۳۰ طرح برگزیده شده‌اند که سرمایه‌گذاری لازم برای عملیاتی شدن آنها از سوی بنیاد برکت صورت خواهد گرفت.

گفتنی است، در این مراسم از طریق ویدیوکنفرانس، تعدادی از طرح‌های پرورش آبزیان برکت در استان‌های لرستان، ایلام و آذربایجان غربی به بهره‌برداری رسیدند. همچنین در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از طرح‌های منتخب رویداد ملی دریای برکت برگزار و از طرح‌های برگزیده این رویداد تقدیر شد.
 

کد خبر 1542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =