راه‌اندازی پایانه ۴۰ هکتاری استقبال از زوار اربعین در مرز مهران توسط  ستاد اجرایی فرمان امام

به همت ستاد اجرایی فرمان امام، بزرگترین پایانه مسافرتی زوار حسینی در مرز مهران تا ایام اربعین امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون اجتماعی و امور استان های ستاد اجرایی فرمان امام صبح امروز در جریان سفر به ایلام و حضور در مرز مهران با اعلام این مطلب گفت: پایانه برکت به عنوان بزرگترین پایانه اتوبوسهای مسافرتی و استقبال از زوار اربعین در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار، توسط بنیاد برکت و سایر بخشهای ستاد اجرایی فرمان امام در حال ساخت و پیشرفت است که امیدواریم تا اربعین امسال به بهره‌برداری کامل برسد تا در صورت فراهم شدن شرایط و مرتفع شدن محدودیتهای کرونایی تا آن زمان، در خدمت زائران و عاشقان اباعبدالله الحسین قرار گیرد.

علی عسگری افزود: پروژه انتقال آب به پایانه برکت و پایانه مهران به مسافت ۱۸ کیلومتر، احداث مسجد، استراحتگاه و سرویس بهداشتی، ایجاد سکوهای مخصوص توقفگاه زائرین از جمله اقداماتی است که ستاد اجرایی فرمان امام در حال انجام و ساخت آنها در این سامانه است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این سفر مصوب شد که ایجاد سایه‌بان ومه‌پاش در گیت‌های ورودی مرز و احداث و ساخت سردخانه جهت تأمین آب خنک برای زائرین اباعبدالله در پایانه شهید سلیمانی توسط ستاد اجرایی فرمان امام صورت پذیرد.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی با اشاره به ارائه خدمات درمانی رایگان به زوار اربعین از سوی این ستاد گفت: بزرگترین و مجهزترین بیمارستان سیار کشور که توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام ساخته شده و هم‌اکنون در حال کمک‌رسانی به کادر سلامت و درمان است، با ظرفیت ۱۲۰ تختخواب در ایام اربعین به مدت یکماه در پایانه برکت مستقر خواهد شد و به ارائه خدمات درمانی رایگان به زائران خواهد پرداخت.

عسگری ادامه داد: همچنین در این سفر مصوب شد مرکز جامع بهداشتی شهر مهران با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام و دانشگاه علوم پزشکی ایلام ساخته و تجهیز شود.

گفتنی است در این سفر معاون ستاد اجرایی فرمان امام با نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه ایلام و همچنین با استاندار ایلام نیز دیدار و گفتگو کرد.

آغاز عملیات اجرایی پروژه ۱۷۵ واحدی مسکن ملی ایلام با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام، توافق برای آبرسانی به تعدادی از روستاها و مناطق عشایری استان و احیای تعدادی از کارخانه‌ها ومجتمع‌های صنعتی استان با مشارکت بنیادبرکت و پرداخت تسهیلات از سوی ستاد اجرایی فرمان امام بخش دیگری از دستاوردهای این سفر یکروزه بود.

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه ایلام در این دیدار از اقدام دکتر مخبر در تزریق نخستین دوز واکسن ایرانی کرونا تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام به فرزندشان در مرحله تست انسانی قدردانی کرده و مدیریت ستاد اجرایی در کشور را نمونه عالی مدیریت جهادی و انقلابی عنوان کرده و از خدمات گسترده این ستاد در مناطق محروم استان تقدیر کرد.
 

کد خبر 1609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =