اقدامات گسترده برای رفع محرومیت از محله شهید هرندی تهران با حمایت ۱۹ میلیاردی ستاد اجرایی فرمان امام

یکی از مناطقی که درسال های اخیر مورد توجه ویژه ستاد اجرایی فرمان امام جهت رفع محرومیت قرار گرفته، محله هرندی تهران است.

مسئول قرارگاه جهادی ستاد اجرایی فرمان امام در این خصوص گفت: اقدامات مختلفی در زمینه‌های آموزشی، درمانی، سلامت و معیشت ساکنین منطقه هرندی توسط بنیاد احسان انجام شده که اعتباری بالغ بر ۱۸.۷ میلیارد ریال را به خود اختصاص داده است.

میثم نعمتی در توضیح اقدامات آموزشی و فرهنگی این بنیاد در محله هرندی تهران افزود: در جهت تأمین نیاز دانش‌آموزان، از ۳۰۰۰ دانش‌آموز با بسته‌های لوازم‌تحریر مشق احسان حمایت شد، به علاوه ۱۲ خانه ورزش با اقلام ورزشی بنیاد احسان تجهیز شدند.

وی با اشاره به خدمات ستاد اجرایی فرمان امام در جهت بهبود معیشت ساکنین مناطق کم‌برخوردار گفت: در کنار بسته‌های معیشتی رزمایش همدلی و احسان که تاکنون به مرحله ششم خود رسیده است، ۲۰ تن مرغ در قالب بسته‌های پروتئینی در بین اهالی این منطقه توزیع شده است.

مسئول قرارگاه جهادی ستاد اجرایی با اشاره به حمایت از اماکن فرهنگی این محله گفت: ۱۵ مسجد در این محله مورد حمایت بنیاد احسان قرار گرفته که سالانه به آنها ۳.۶ میلیارد ریال کمک میشود.

میثم نعمتی در توضیح اقدامات درمانی و بهداشتی بنیاد احسان در محله هرندی همچنین گفت: در این محله درمانگاه ستاد اجرایی فرمان امام در زمینه‌های درمان، مشاوره خانواده و سبک زندگی و همچنین غربالگری کرونا و توزیع داروی رایگان خدمت‌رسانی میکند و در پیک شیوع کووید ۱۹، طرح غربالگری خانه به خانه را هم در این منطقه انجام داده است.
 

کد خبر 1659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =