برگزاری شکرانه بهره‌برداری از ۱۵۰ هزار شغل ایجاد شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از ایجاد ۳۰۰ هزار شغل تا پایان سال ۹۹ توسط این ستاد خبر داد.

با حضور آیت‌الله رئیسی و محمد مخبر انجام شد؛

برگزاری شکرانه بهره‌برداری از ۱۵۰ هزار شغل ایجاد شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام/ رئیس قوه قضائیه: ستاد اجرایی امروزجلوه "ما می‌توانیم" است، ایجاد ۱۵۰ هزار شغل، یعنی جلوگیری از ایجاد هزاران پرونده جرم


رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از ایجاد ۳۰۰ هزار شغل تا پایان سال ۹۹ توسط این ستاد خبر داد.

صبح امروز (۲۰ آبان) با حضور آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی؛ رئیس قوه قضائیه و محمد مخبر؛ رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، مراسم شکرانه بهره‌برداری از ۱۵۰هزار شغل در نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد.

درابتدای این مراسم آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در بازدیدی یکساعته  از بخشهای مختلف نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام دیدن کرد و از نزدیک درجریان دستاوردهای ستاد در بخشهای مختلف اشتغالزایی، تولید دارو، تجهیزات پزشکی و اقلام بهداشتی ضدکرونایی، روشهای تحقیقی واکسن کرونا و دستاوردهای شرکتهای دانش‌بنیان قرار گرفت.

رئیس قوه قضائیه پس ازاین بازدید اظهار کرد: اقدامات ارزشمندی که ستاد اجرایی در کشور انجام داده، جلوه‌ای از تحقق شعار «ما می‌توانیم» و اجرایی‌ کردن گام‌ دوم انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله رئیسی افزود: رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ثابت کرده با در کنارهم قراردادن فکر و اندیشه و مدیریت جهادی، می‌توان بزرگترین مشکلات را با کمک نیروهای جوان از سر راه برداشت.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های گسترده ستاد در حوزه مبارزه با کرونا و ایجاد اشتغال، شگفت‌انگیز و قابل تقدیر است، گفت: اقدامات بزرگی در ستاد اجرایی فرمان امام در خصوص تولید واکسن کرونا صورت گرفته که دولت و وزارت بهداشت باید درخصوص حمایت و به نتیجه رسیدن آن، تسریع کنند؛ باید جلوی افزایش میزان تلفات این بیماری را در کشور گرفت و اجازه نداد که در اقدامات علمی صورت گرفته، ثانیه‌ای وقفه و تأخیر غیرمنطقی ایجاد شود.

رئیسی خاطرنشان کرد: من از دکتر مخبر پرسیدم که اشتغالهای ایجاد شده توسط ستاد هم آیا ازجنس آمار برخی دستگاههای اجرایی است که یک ساعت کار در هفته را هم شغل حساب میکنند یا نه که آقای مخبر گفتند خیر، معیار ما اشتغال واقعی است و برای تک تک این ۱۵۰ هزار شغل ایجاد شده، شماره و کدملی افراد موجود و قابل راستی‌آزمایی است.


رئیس قوه قضائیه ادامه داد: همت ستاد اجرایی فرمان امام برای ایجاد ۱۵۰ هزار شغل واقعی در کشور طی چندماه و وعده ایجاد ۳۰۰ هزار شغل طی یک سال آنهم با اولویت آسیب‌دیدگان کرونا، نشانه زمان‌شناس بودن این مجموعه و درک مشکلات کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه ستاد اجرایی به برکت دستور امام راحل شکل گرفت و امروز برکات آن را می‌بینیم، تأکید کرد: دستاوردهای ستاد اجرایی فرمان امام، پاسخ مناسبی است برای کسانی‌که چشم امید به اتفاقات و انتخابات‌های بیگانگان دارند و منتظرند که این رأی بیاورد یا آن و نمی‌دانند که تمام گره‌های ما فقط به دست جوانان خودمان باز می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از محورهای تعیین شده در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، محرومیت‌زدایی است، گفت: فقر محصول بی‌عدالتی‌های اجتماعی است.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه اجرای عدالت می‌تواند فقر، تبعیض و فساد را از بین ببرد، افزود: اجرای عدالت در تمامی بخش‌ها باید به وقوع بپیوندد؛ عدالت در اجرای قانون و همچنین عدالت در توزیع امکانات و ظرفیت‌ها بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال در کاهش ورود پرونده به عدلیه تاثیرگذار است، گفت: یکی از راه‌های مهم پیشگیری از وقوع جرم، افزایش تولید و ایجاد اشتغال است و ایجاد ۱۵۰ هزار شغل یعنی جلوگیری از هزاران جرم و پرونده در کشور

وی ادامه داد: در برخی کشورهای اروپایی، اقتصاد دریایی بیش از ۵۰ درصد از تولید ناخالص ملی‌شان را از آن خود کرده، اما در برخی نقاط کشور ما با وجود ظرفیت‌هایی مثل دریا و معدن و زمین هنوز مددجوی کمیته امداد وجود دارد؛ بنابراین باید مجموعه‌ای توانمند، نیروی کارآمد را برای فعال شدن تولید و اشتغال به کار بگیرد.

درادامه این مراسم رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا به امروز ۱۵۰ هزار شغل با استفاده از ظرفیت ۳۵ هزار طرح به بهره‌برداری رسیده است، گفت: قول می‌دهیم تا پایان سال به وعده‌ای که داده‌ایم، عمل کنیم و ۳۰۰ هزار شغل را با استفاده از ظرفیت  ۱۰۰ هزار طرح ایجاد کنیم.

محمد مخبر با اشاره به اینکه با ایجاد این ۱۵۰ هزار شغل، ۱۷ درصد از گوشت قرمز کشور یعنی ۲۶ هزار تن و ۹ هزار تن گوشت سفید تأمین می‌شود، گفت: با فعالیت‌های مختلف ستاد اجرایی فرمان امام از واردات بسیاری از محصولات جلوگیری شده است.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بحث پیشرفت و تفاوت پیشرفت با توسعه را مطرح کرده‌اند اما متاسفانه در کشور به مسائلی که ایشان مطرح می‌کنند، سطحی نگاه می‌شود و نگاه عمقی نداریم.

مخبر تاکید کرد: اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی توجه نکنیم، آسیب‌های جدی بوجود خواهد آمد.

وی با تأکید بر مسئله عدالت، افزود: مشخصه یک نظام اسلامی، برقراری عدالت است؛ تمامی فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام در راستای برقراری عدالت است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه اساسی‌ترین مسئله در زمینه عدالت، عدالت اقتصادی است، تصریح کرد: اگر عدالت اقتصادی در جامعه حاکم نشود، با وجود اجرای دیگر مولفه‌های عدالت در جامعه، با مشکل مواجه می‌شویم.

وی خاطرنشان کرد: در مسائل اقتصادی دو نوع محدودیت یعنی محدودیت در منابع و محدودیت در مدیریت وجود دارد اما زمانیکه ما به مردم وصل می‌شویم، هر دو محدودیت رفع می‌شوند.


رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با مهم خواندن اشتغال خرد و خانوادگی، یادآور شد: ۹۸ درصد از بنگاه‌های کشورهای در حال توسعه با اشتغال خرد و خانوادگی مرتبط است.

مخبر تاکید کرد: اگر ظرفیت‌های لازم به وجود بیاید، این آمادگی را در کشورمی‌بینم که هر سال ۱ میلیون اشتغال خرد و جدید ایجاد شود.

وی با مهم دانستن موضوع دانش‌بنیان، افزود: پیش‌بینی شده تا دو سال دیگر، ۶۰ درصد اقتصاد در اختیار اقتصاد دیجیتال قرار بگیرد؛ ابزار اقتصاد دیجیتال، تجهیزات و سخت‌افزار نیست بلکه ابزار مهم این اقتصاد، نخبگان و مردم هستند.

در بخش دیگری از این مراسم درارتباطی ویدئوکنفرانسی با ۴ استان، بخشهایی از طرح‌های اشتغالزایی ستاد اجرایی فرمان امام معرفی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

هادی حق‌شناس استاندار گلستان در این ارتباطی ویدئوکنفرانسی گفت: طرح ستاد اجرایی فرمان امام برای پرورش ماهی درقفس در گمیشان و شهرهای محروم استان، اقدام بزرگ و تحسین‌برانگیزی است که هم بااشتغالزایی محرومیت را از این مناطق حذف میکند و هم به حفظ گونه‌های جانوری در دریای خزر کمک میکند.

کد خبر 1690

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =