خبر ذخیره‌سازی شده توسط سردبیر همدان (hmdn@setad.ir) در تاریخ ۰۰۰۴۱۷-۰۸:۱۶

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای اجرای ۲ هزار و ۱۵۶ طرح اقتصادی، زیربنایی و حمایتی در مناطق محروم همدان تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۲۲ هزار میلیارد ریال با استانداری همدان امضا کرد.

موج خدمت‌رسانی ستاد فرمان حضرت امام(ره) در همدان/ از اجرای ۲ هزار طرح تا ایجاد ۱۴ هزار شغل

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای اجرای ۲ هزار و ۱۵۶ طرح اقتصادی، زیربنایی و حمایتی در مناطق محروم همدان تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۲۲ هزار میلیارد ریال با استانداری همدان امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، ظهر امروز در مراسمی با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و مدیران عامل بنیاد برکت، گروه اقتصادی تدبیر، مؤسسه دانش‌بنیان برکت و سید سعید شاهرخی استاندار همدان و هیأت همراه، آیین امضای تفاهمنامه همکاری برای اجرای هزاران طرح اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان همدان برگزار شد.

در این مراسم ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای اجرای ۲ هزار و ۱۵۶ طرح اقتصادی، زیربنایی و حمایتی در مناطق محروم استان همدان تفاهمنامه‌ای سه ساله‌ای به ارزش ۲۲ هزار میلیارد ریال با استانداری همدان امضا کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در این جلسه گفت: در راستای تحقق تدابیر مقام معظم رهبری در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال و پیگیری اهداف ستاد در حوزه محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و توسعه عدالت اجتماعی ، امروز تفاهمنامه‌ای را با استاندار همدان امضا کردیم تا ظرف سه سال تحولات قابل توجهی در این استان ایجاد شود.

محمد مخبر افزود: تاکنون ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اجرای ۵ هزار طرح و سرمایه‌گذاری و هزینه ۵۲۰ میلیارد تومان در استان همدان بیش از ۱۵ هزار شغل دراین استان ایجاد کرده است.

وی افزود: کلیات این برنامه اجرای ۲.۱۵۶ طرح‌ اقتصادی، زیربنایی، حمایتی، اجتماعی، آموزشی و بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۲۲.۱۸۸ میلیارد ریال است که با اجرای این طرح‌ها برای بیش از ۱۴ هزار نفر اشتغال ایجاده شده و به رفع محرومیت در مناطق محروم و توسعه بخش‌های زیربنایی و بهداشت و درمان استان کمک می‌کند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در ادامه گفت: توانمندسازی اقتصادی از طریق اجرای ۱.۵۳۰ طرح کوچک و متوسط، اجرای حداقل ۶ طرح‌ بزرگ اقتصادی، اجرای ۴ طرح جامع دانش‌بنیان، اجرای ۶۱۴ پروژه ‌زیربنایی و عمرانی، اجرای ۲۰.۴۵۰ طرح حمایتی معیشتی، بهداشتی و ورزشی و مشارکت ۳۰ درصدی در هزینه بیمه منازل روستایی بخشی از مفاد اصلی این تفاهمنامه است.

وی خاطرنشان کرد: احیای کارخانجات تعطیل و نیمه‌تعطیل شده، احداث مدرسه و مسکن محرومین، احداث پروژه‌های دارویی و مراکز درمانی، حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و جسورانه، از جمله اقداماتی است که با اجرای این تفاهمنامه در استان همدان با سرعت بسیار بالایی صورت خواهد گرفت.

مخبر با اشاره به موضوع تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نیز گفت: اولین خط تولید واکسن کوو ایران برکت از ابتدای امسال فعال و راه‌اندازی شد، با توجه به تأخیری که در صدور مجوز تزریق اضطراری صورت گرفت سرعت تولید در این خط را کاهش دادیم چرا که تاریخ مصرف این واکسن‌ها محدود است و قابل نگهداری برای زمان طولانی نیستند.

وی افزود: بعد از صدور مجوز وزارت بهداشت برای تزریق عمومی این واکسن که در تاریخ ۲۵ خرداد انجام شد، تولید در خط یک را سرعت دادیم و تا ۲۵ تیر، حداقل ۳ و نیم میلیون دوز واکسن دراین خط تولید خواهیم کرد، البته هر دوز واکسن پس از تولید به مدت ۱۶ روز مراحل تست استریل آن به طول می‌انجامد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) درباره نقش ستاد در توزیع این واکسن در مراکز واکسیناسیون عمومی نیز گفت: واکسن‌ها را به طور هفتگی تحویل وزارت بهداشت می‌دهیم و هیچ دخالتی در توزیع، تزریق و قیمت‌گذاری آن نداریم.

وی تأکید کرد: دومین خط تولید واکسن کوو ایران برکت هم بزودی راه‌اندازی می‌شود و تا شهریور امسال همانطور که قول داده بودیم حداقل ۵۰ میلیون دوز واکسن تولید خواهیم کرد.

استاندار همدان نیز با تقدیر از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: دکتر مخبر و همکاران‌شان با یک مدیریت جهادی و بی‌سروصدا در همه استان‌ها نقش بسزایی در پیشرفت‌ها و محرومیت‌زدایی‌ها ایفا کرده‌اند.

سید سعید شاهرخی گفت: ایجاد ۱۵ هزار شغل در استان همدان آن هم در زمانی که مردم با مشکلات متعددی از قبیل کرونا درگیر بودند، اقدام قابل تقدیر و تحسینی بود که جا دارد که ازطرف مردم این استان تشکر کنم.

وی با بیان اینکه هرجایی در کشور مردم به بحرانی برخوردند، ردپای کمک‌های سریع ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در آن دیده می‌شود خاطرنشان کرد: توزیع بسته‌های معیشتی و حمایتی و اجرای پویش‌های مختلف در مناطق محروم استان، کاری کرده که این روزها همه مردم، ستاد اجرایی فرمان امام را به خوبی می‌شناسند و با آن ارتباط برقرار کرده‌اند و پیگیر دستاوردهای این ستاد در عرصه‌های مختلف مانند تولید واکسن کرونا هستند.

استاندار همدان با اشاره به برنامه راهبردی استان همدان افزود: این تفاهمنامه که امروز به امضا خواهد رسید ماحصل سفرهای متعدد مدیران ستاد اجرایی فرمان امام به همدان و جلسات تخصصی با همکاران بنده است، ظرفیت استان به تفکیک هرشهرستان مشخص شد و براساس این مطالعات پروژه‌هایی تعریف شد تا براساس آن سالی ۵ هزار شغل جدید در استان ایجاد شود.

کد خبر 1839

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =