استقرار بیمارستان صحرایی با ظرفیت ۴۰۰ رمدسیویرتراپی روزانه در شهرستان بهارستان توسط ستاد اجرایی فرمان امام

در پی گسترش شیوع کرونای دلتا، بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام اقدام به برپایی بیمارستان صحرایی در شهرستان بهارستان تهران و تزریق داروی رمدسیویر به بیماران کرونایی کرد.

مدیرعامل بنیاد احسان با اعلام این خبر گفت: با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و با توجه به شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا در کشور، بنیاد احسان با استقرار بیمارستان‌های سیار و صحرایی احسان در مناطق مختلف کشور به کمک کادر درمانی کشور آمده است.

سعید سلیمانی افزود: در جدیدترین اقدام بنیاد احسان، ۲ چادر بیمارستانی احسان با ظرفیت ۲۰ تخت بستری و قابلیت ۴۰۰ نفر درمان روزانه رمدسیویرتراپی برای یاری کادر درمان بیمارستان امام حسین شهرستان بهارستان اعزام شد.


مدیرعامل بنیاد احسان در خصوص سایر بیمارستان‌های مستقر شده احسان نیز گفت: پیش از این بیمارستان صحرایی احسان در کنار بیمارستان میلاد تهران استقرار یافته و تاکنون برای ۸ هزار نفر خدمات درمانی انجام داده است.

وی افزود: بیمارستان سیار احسان در بیمارستان‌های کرونایی تهران به انجام خدمات درمانی مشغول است که شامل ۳ هزار درمان سرپایی و رمدسیویرتراپی در بیمارستان بوعلی، ۱۶ هزار رمدسیویرتراپی در بیمارستان مسیح دانشوری و ۸۰۰ بستری کامل در بیمارستان امام حسین تهران می‌باشد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که از ابتدای شیوع ویروس کرونای دلتا در کشور و به ویژه سیستان و بلوچستان، در بیمارستان سیاراحسان در زاهدان تاکنون ۱۷۰۰ بیمار رمدسیورتراپی و سرپایی درمان شده‌اند.

کد خبر 2096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =