تزریق ۵۴ هزار و ۴۰۰ دوز واکسن برکت در خراسان‌جنوبی

موسوی مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام خراسان جنوبی : تزریق ۵۴ هزار و ۴۰۰ دوز واکسن برکت در خراسان‌جنوبی نشان از استقبال مردم از این واکسن تولید داخل دارد و مردم خواستار ورود دوزهای بیشتری از این واکسن به استان هستند.

  استقبال خراسان‌جنوبی‌ها از واکسن برکت
موسوی مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در خراسان جنوبی :تزریق ۵۴ هزار و ۴۰۰ دوز واکسن برکت در خراسان‌جنوبی نشان از استقبال مردم از این واکسن تولید داخل دارد و مردم خواستار ورود دوزهای بیشتری از این واکسن به استان هستند. شیوع ویروس کرونا از حدود دو سال گذشته تاکنون آسیب‌های فراوانی را از جنبه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی به مردم و جامعه ما وارد کرد. چه بسیار عزیزانی که جان خود را از دست دادند و چه کسب و کارهایی که در این مدت تعطیل شد. اما در دل همین سختی‌ها و رنج‌ها و مشکلات دانشمندان ما توانستند اقدامات ارزشمندی را در راستای کمک به سلامت بیماران کرونایی و خدمت‌رسانی به مردم در راستای پیشگیری از کرونا انجام دهند که یک نمونه آن ساخت واکسن برکت بود که نشان از همت بالای دانشمندان این مرز و بوم در راستای مقابله با این ویروس داشت.
استقبال مردم خراسان جنوبی از واکسن برکت
موسوی افزود : بعد از آنکه واکسن ایرانی برکت مجوز برای استفاده گرفت، امیدی در دل کسانی به وجود آمد که همواره تمایل به استفاده از تولیدات داخل کشور داشتند و در مورد واکسن برکت از آنجایی که تولید آن با خود غرور ملی را به همراه داشت تمایل به استفاده بسیار زیاد بود. مردم خراسان‌جنوبی نیز از این قاعده مستثنی نبودند و به واسطه اعتماد به علم و دانش دانشمندان ایرانی تمایل به مصرف این واکسن داشتند اما متأسفانه ورودی واکسن برکت به استان با میزان درخواست مردم برابری نمی‌کرد و در حقیقت تعداد دوز وارده شده واکسن برکت جوابگوی نیاز و خواست مردم خراسان‌جنوبی نبود.
واکسن برکت را با افتخار انتخاب کردم
کیان حسینی از شهروندان خراسان‌جنوبی اظهارکرد: من به واسطه شغلم که با جمعیت زیادی سر و کار دارم، تصمیم به استفاده از واکسن داشتم. وی بیان‌کرد:روزی که به مرکز واکسیناسیون مراجعه کردم نیز با افتخار واکسن برکت زدم و بعد از استفاده هر دو دوز این واکسن ایرانی نیز هیچ عارضه‌ای نداشتم. این شهروند خراسان‌جنوبی با بیان اینکه من به واکسن تولید داخل و توانمندی‌های دانشمندان خودمان بیش از واکسن دیگر کشورها اعتماد دارم، گفت: خیلی‌ها بعد از استفاده از واکسن برکت من را از عوارض آن ترساندند ولی من به شایعات توجهی ندارم. حسینی با تأکید بر اعتماد به علم پزشکان و دانشمندان کشور، افزود: امید است که با واکسیناسیون همه مردم شاهد قطع زنجیره این بیماری باشیم و همچنین زندگی مردم به روال عادی برگردد. حامد اعتمادی از کارمندان بانک و از شهروندان خراسان‌جنوبی نیز اظهار کرد: من از همان ابتدا تمایل به استفاده از واکسن برکت داشتم. وی بیان‌کرد: اما متأسفانه هر چه گشتم هیچ مرکزی در شهر بیرجند واکسن برکت نداشت این در حالی است که بسیاری از شهروندان در خراسان‌جنوبی تنها تمایل به استفاده از واکسن برکت دارند و می‌خواهند از ثمره کار و تلاش دانشمندان داخلی استفاده کنند.
مسئولان برای ورود بیشتر واکسن برکت تلاش کنند
زهرا محمدی از شهروندان خراسان‌جنوبی نیز گفت: من نیز برای واکسیناسیون واکسن برکت را انتخاب کردم و هیچ عارضه‌ای بعد از تزریق نداشتم. وی بیان‌کرد: من هیچ اصراری نداشتم که حتما واکسن خارجی بزنم و در مورد واکسن ایرانی این اطمینان وجود داشت که عارضه خاصی ندارد چون ساخت و تولید داخل کشور است. نوفرستی، قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی هم در این ارتباط گفت: از آنجایی که رهبر معظم انقلاب اسلامی از واکسن برکت استفاده کرده‌اند، بسیاری از مردم ولایتمدار خراسان‌جنوبی تمایل به استفاده از این نوع واکسن دارند که مسئولان باید به این خواست مردم توجه ویژه داشته باشند. وی با اشاره به اینکه خود من نیز حتما از واکسن برکت استفاده خواهم کرد، گفت: البته مسئولین بهداشت و درمان نیز باید با مرکز رایزنی داشته باشند که واکسن برکت بیشتری در اختیار مردم خراسان‌جنوبی قرار گیرد چون برخی برای واکسیناسیون منتظر واکسن داخلی هستند.
۵۴ هزار و ۴۰۰ دوز واکسن برکت در خراسان جنوبی تزریق شده است
غلامرضا شریف‌زاده، دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی اظهارکرد: از ابتدای واکسیناسیون در خراسان‌جنوبی ۵۴ هزار و ۴۰۰ دوز واکسن برکت به شهروندان تزریق کرده‌ایم. وی درباره میزان استقبال شهروندان خراسان‌جنوبی از واکسن برکت بیان‌کرد: استقبال مردم از واکسن برکت خوب بوده است اما مسئله این است که واکسن برکت به اندازه خواست و نیاز مردم در اختیار ما قرار نمی‌گیرد و سهمیه ما از برکت بسیار کم است.
عارضه خاصی به واسطه تزریق واکسن برکت گزارش نشده است
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی ادامه‌داد: ما در خراسان‌جنوبی هیچ گزارشی مبنی بر عارضه قابل توجهی از نوع خاصی از واکسن و از جمله برکت نداشته‌ایم و گزارش‌ها تنها همان عارضه‌های معمول بوده است. شریف‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر و فعلا موجودی واکسن برکت در خراسان‌جنوبی نداریم، یادآور شد: طی هفته جاری ۳۰ هزار دوز واکسن وارد خراسان‌جنوبی که برکت در میان آن‌ها نبود در حالی که استقبال مردم از واکسن ایرانی کوو برکت بسیار مطلوب بوده است. 
کد خبر 2408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =