قطار اشتغالزایی بنیاد برکت درخراسان جنوبی برای ۷هزار و ۲۸۰ طرح درحال حرکت است

مدیرکل ستاد اجرایی امام خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال ۷ هزار و ۲۸۰ طرح اشتغالزایی با سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیون تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام در خراسان جنوبی اجرا شد.

به گزارش “پیام خاوران“، موضوع اشتغال و رفع بیکاری همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های اقتصاد هر کشوری بوده و این مساله در کشور ما نیز از دیرباز به عنوان موضوعی مهم مطرح بوده است.

در ایران، نهادها و دستگاه‌های دولتی بسیاری متولی ایجاد شغل، حمایت از کارآفرینان و ایجاد زیرساخت‌های توسعه اشتغال هستند. از وزارت جهاد کشاورزی و صمت گرفته تا وزارت تعاون، همه و همه می‌کوشند نرخ بیکاری را به حداقل ممکن برسانند.

در این میان، نهادهای حکومتی نیز همچون ادارات دولتی در تلاشند تا با پشتیبانی از کسب‌وکارها، گامی در جهت بهبود معیشت مردم و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از فقر بردارند.

اندکی پس از ایجاد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) آبادانی و رفع بیکاری یک‌هزار روستا و ساخت مدرسه توسط این نهاد آغاز می‌شود و مدتی بعد مجموعه‌ای به نام «بنیاد برکت» در این ستاد، راه‌اندازی می‌شود.

ساخت مدرسه و مسجد در روستاها، احداث خانه محرومین، حمایت از زوج‌های نابارور، پشتیبانی مالی از طرح‌های اقتصادی اشتغال‌زا و همکاری در اجرای طرح‌های مهمی چون راهسازی، رفع مشکلات آب، برق، مخابرات، حمایت از طرح‌های دانش بنیان و نیز اجرای طرح‌های کشاورزی بخشی از فعالیت‌های این بنیاد است.

ایجاد اشتغال پایدار روستایی از اهداف مهم بنیاد برکت است

یکی از اهداف مهم بنیاد برکت، توانمندسازی ساکنان مناطق محروم از طریق ایجاد اشتغال پایدار است و برای نیل به این هدف، طرح‌های مختلفی همچون سحاب، آسمان و آفتاب را اجرا می‌کند.

ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با توجه به ضرورت ایجاد اشتغال پایدار برای روستانشینان با تلاش و راهنمایی‌های انجام شده، فعالیت‌های جهادی خود را در این حوزه آغاز کرده است.

این نهاد از سال ۱۳۹۷ در اجرای طرح‌های اشتغالزایی خراسان‌جنوبی ورود پیدا کرده است.

گامی در جهت جهش تولید با میانجی گری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام

بنیاد برکت به عنوان نماینده ستاد اجرایی فرمان امام در خدمت‌رسانی به مردم مناطق محروم ایران مأموریتش در زمینه مشارکت در توانمندسازی اقتصادی، توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی کمک به آبادانی و توسعهٔ فضاهای آموزشی و فرهنگی – مذهبی کمک به ارتقای سطح سلامت وتوسعه فضاهای بهداشتی و درمانی ارائه خدمات حمایتی، بیمه‌ای و مالی به محرومین است.

مدیرکل ستاد اجرایی امام (ره ) خراسان جنوبی در این باره در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: از ابتدا تاکنون در مجموع ۷ هزار و ۲۸۰ طرح اشتغالزایی در خراسان جنوبی با سرمایه گذاری بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان و با اشتغالزایی بیش از ۲۱ هزار و ۸۴۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در نقاط مختلف استان اجرا شده است.

به گفته سیدمجتبی موسوی، ۶۷۰ طرح اجرایی شده و دو هزار و ۳۵۹ طرح اشتغالزایی دیگر در دست اقدام است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: به طور میانگین برای هر شغل ۴۰ میلیون تومان توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره ) برای طرح‌های اشتغالزایی خرد روستایی اجتماع محور در استان هزینه شده است.

کد خبر 3147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =