بهره برداری از طرح های اشتغال زایی خرد و زود بازده در کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیرعامل بنیاد برکت

از طرح های اشتغال زایی خرد و زود بازده در کهگیلویه و بویراحمد با حضور آقای محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت بهره برداری گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد، محمد ترکمانه با همراهی شایان نادری مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار دنا و جمعی از مسئولان از 3 کارگاه «تولید کتاب پارچه ای»، «کارگاه صنایع تبدیلی»، «چرم سازی» در شهر سی سخت بازدید کرد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در خصوص این طرح گفت: این طرح‌های کارآفرینی در قالب مدل اشتغال‌زایی «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت) امروز افتتاح شدند.

شایان نادری اظهار کرد: طرح تولید کتاب پارچه ای با حجم سرمایه گذاری 800 میلیون ریال از طرف بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) افتتاح شد و به کارگاه صنایع تبدیلی سرمایه ای به ارزش 1 میلیارد ریال اعطا شد.

محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت اظهار کرد: ظرفیت های اشتغال زایی زیادی در این منطقه وجود دارد، بنیاد برکت بر اساس رسالت اجتماعی خود در حوزه اشتغال زایی بصورت ویژه در این استان ورود کرده است.

ترکمانه بیان کرد: سال گذشته 40 روستا و امسال 17 روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد جزو طرح های هدف ما به عنوان روستاهای بدون بیکار بوده است. که الحمدالله مردم این شهرستان اهل تعاون  و همکاری خوبی هستند و نعمت های خدادادی زیادی در این شهرستان وجود دارد که با چنین شرایطی می توان با اجرای طرح های اشتغالزایی شهرستان دنا را جزء شهرستان بدون بیکار قرار دهیم.

ترکمانه در خصوص تسهیلات بنیاد برکت گفت: در قالب اشتغالزایی های خرد مبلغ 50 میلیون، و در قالب طرح های کارگاهی 100 و 150 میلیون تومان تسهیلات حمایتی از طرف بنیاد برکت در نظر گرفته میشود.

مدیرعامل بنیاد برکت بیان کرد: امسال 500 سهمیه برای شهرستان زلزله زده دنا در نظر گرفته شد که ان شاالله تا پایان سال همه این طرح ها افتتاح خواهند شد.

وی در ادامه با بیان اینکه «تلاش ما این است که از کارگاه های کوچک حمایت کنیم» اظهار کرد: این کارگاه ها فرصت دارند که کارگاه خود را توسعه دهند و اشتغال زایی بیشتری ایجاد کنند.

محمد ترکمانه در اولین بازدید خود از طرح تولید کتاب پارچه ای که توسط مریم رضایی پور اجرایی شده و بنیاد برکت این طرح را مورد پشتیبانی قرار داده است بازدید کرد.

ایشان بیان کرد: این طرح ایده ای نو در صنعت کتاب و کتابخوانی است، از طرفی قیمت محصولات در این طرح زیر قیمت محصولات مشابه است. این طرح برای زنان اشتغال زایی ایجاد کرده است، با وجود چنین طرح هایی، به توانمندسازی زنان در این شهرستان کمک خواهد شد.

محمد ترکمانه در دومین بازدید خود از طرح کارگاه صنایع تبدیلی بازدید نمودند و بیان داشتند: که با توجه به اینکه عمده مشاغل در کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه شهرستان دنا کشاورزی و باغداری است، طرح کارگاه صنایع تبدیلی یکی از مشاغلی است که ظرفیت های خوبی در این زمینه ایجاد می کنند، در ان راستا بنیاد برکت هم در سطح طرح های کارگاهی 1 میلیارد ریال تسهیلات در اختیار این طرح گذاشته، که بصورت مستقیم در فصول سرد سال حدود 30 نفر اشتغال زایی به دنبال دارد. 

ترکمانه در سومین بازدید خود از طرح چرم دوزی ویژه ناشنوایان بازدیدی داشتند و ایشان در حاشیه این بازدید بیان داشتند: این طرح از جمله طرح های بسیار خوبی است چرا که قشر معلولان ناشنوا در شهرستان را مورد حمایت خود قرار داده و برای آنها اشتغال زایی ایجاد کرده است. قطعا در کنار افراد معمولی، معلولان نیز نیازمند حمایت های ما هستند تا بتوانند وضعیت معیشتی خود را ارتقا دهند و در اجتماع بتوانند فعالیت اقتصادی و اجتماعی داشته باشند.

در پایان افزودند: این طرح با 1 میلیارد و 500 هزار ریال مورد حمایت و توجه بنیاد برکت در استان  کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته است.

کد خبر 3149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =