بهره‌برداری از ۲۰۰ طرح اشتغالزایی و عمرانی ستاد اجرایی فرمان امام در کهگیلویه و بویراحمد/ افتتاح پروژه اشتغال‌زایی ویژه معلولان ناشنوا در یاسوج

۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی، توانمندسازی و عمرانی بنیاد برکت در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری رسیده است.

در جریان سفر مدیرعامل بنیاد برکت به استان کهگیلویه و بویراحمد طرح اشتغال‌زایی این بنیاد ویژه معلولان ناشنوا در شهر یاسوج افتتاح شد.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره این طرح گفت: کارگاه چرم‌دوزی ویژه ناشنوایان به همت یکی از کارآفرینان شهرستان یاسوج و با سرمایه‌گذاری و مشارکت اقتصادی ستاد اجرایی فرمان امام به بهره‌برداری رسیده است.

محمد ترکمانه ادامه داد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این کارگاه چرم‌دوزی ۳ میلیارد ریال است و ۱۵ معلول ناشنوا در این واحد تولیدی مشغول به‌کار شده‌اند.
 
وی یادآور شد: آغاز به فعالیت این کارگاه چرم‌دوزی باعث اشتغال‌آفرینی مستقیم و غیرمستقیم برای ۴۵ نفر شده است.  

وی در تشریح عملکرد بنیاد برکت در حوزه مشاغل خرد و خانگی در کهگیلویه و بویراحمد گفت: تا به امروز ۴ هزار و ۹۴۸ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در مناطق روستایی و محروم ۹ شهرستان استان به بهره‌برداری رسیده که باعث ایجاد اشتغال برای ۱۲ هزار نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم شده است.
 
مدیرعامل بنیاد برکت افزود: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در کهگیلویه و بویراحمد بالغ بر ۴ هزار و ۳۳۶ میلیارد ریال است.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره فعالیت‌های این بنیاد در استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۹ هزار و ۷۱۱ طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات با حجم سرمایه‌گذاری ۶ هزار و ۲۲۶ میلیارد ریال در مناطق محروم و روستایی استان به بهره‌برداری رسیده یا در دست اجرا است.

گفتنی است، مدیرعامل بنیاد برکت در جریان سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد از دو کارگاه صنایع تبدیلی میوه خشک و تولید کتاب پارچه‌ای نیز بازدید به‌عمل آورد.

انتهای پیام/

کد خبر 3154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =