30 هزار شغل جدید برکت برای خوزستانی‌ها

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام امسال 30 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را برای مردم خوزستان ایجاد می‌کند.

مرتضی نیازی، معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: برای امسال راه‌اندازی 10 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در مناطق محروم و روستایی استان خوزستان در دستور کار است که ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای 30 هزار نفر را به شکل مستقیم و غیرمستقیم در این مناطق به دنبال دارد.

نیازی از حضور بنیاد برکت در تمامی شهرستان‌های خوزستان خبر داد و تاکید کرد: 29 شهرستان و یک‌هزار و 255 روستای استان خوزستان تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد قرار دارند.

به گفته معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت، 59 مجری و تسهیل‌گر اشتغال این بنیاد در مناطق محروم و روستایی استان خوزستان مشغول به فعالیت هستند.

وی درباره اشتغال‌زایی بنیاد برکت در خوزستان تا پایان سال گذشته نیز توضیح داد: تا پایان سال 1400 بیش از 19 هزار طرح اشتغال‌زایی با ظرفیت 58 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در مناطق کم‌برخوردار استان به بهره‌برداری کامل رسیده است

.

نیازی تصریح کرد: بیشتر این مشاغل با توجه به پتانسیل‌ها و استعدادهای هر منطقه در رسته‌های کشاورزی، خدمات و صنعت راه‌اندازی شده است. همچنین طرح‌های دانش‌بنیان، آبزی‌پروری، پوشاک و فریلنسینگ (آزادکاری از راه دور) در اولویت ایجاد طرح‌های اشتغال برای سال جاری قرار دارند.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت درباره ایجاد اشتغال برای اقشار ویژه اجتماعی در خوزستان نیز اظهار کرد: تاکنون یک‌هزار و 360 طرح اشتغال برای زنان سرپرست خانوار استان راه‌اندازی شده است. همچنین 307 طرح نیز مخصوص معلولین و افراد کم‌توان به بهره‌برداری رسیده است.

وی یادآور شد: همچنین 800 طرح اشتغال‌زایی در قالب پویش «به روستا برمی‌گردیم» در استان خوزستان راه‌اندازی شده که مهاجرت معکوس و رونق زندگی در روستاها را محقق کرده است.

نیازی خاطرنشان کرد: شهرهای ایذه، بندر ماهشهر، شوشتر، اهواز و دزفول بیشترین سهم را از طرح‌های اشتغال بنیاد برکت در استان خوزستان داشته‌اند.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت درباره میزان اشتغال ایجاد شده برای زنان و مردان در خوزستان بیان کرد: 35 درصد کارآفرینان بنیاد در خوزستان را بانوان و عمدتا زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست تشکیل می‌دهند.

نیازی با تاکید بر مشارکت‌های مردمی در فرآیند ایجاد اشتغال در مناطق محروم خوزستان گفت: عملکرد تاثیرگذار بنیاد برکت و ایجاد اعتماد متقابل با جوامع بومی باعث جذب منابع 350 میلیارد ریالی از محل مشارکت‌های مردمی و خیرین استان شده است.

وی ادامه داد: 254 طرح اشتغال‌زایی در استان خوزستان از محل اعتبار مشارکت‌های مردمی راه‌اندازی شده است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت درباره میزان اعتبار پیش‌بینی شده برای ایجاد 10 هزار طرح اشتغال در سال جاری تصریح کرد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این تعداد طرح بالغ بر 18 هزار میلیارد ریال است.

کد خبر 4402

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =