بهره‌مندی مردم مناطق محروم از 250 مرکز بهداشتی و درمانی برکت

تعداد مرکز بهداشتی و درمانی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا پایان امسال به 250 مرکز می‌رسد.

مدیرعامل بنیاد برکت ضمن بیان این مطلب افزود: با ساخت 30 مرکز جدید در سال جاری، تعداد مراکز بهداشتی و درمانی برکت تا پایان سال 1401 به 250 مرکز می‌رسد.

محمد ترکمانه تاکید کرد: این مراکز بهداشتی و درمانی شامل خانه و مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، آزمایشگاه، پایگاه اورژانس، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت و... می‌شوند.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد نسبت به ساخت 275 مرکز بهداشتی و درمانی در کشور تعهد دارد که تا به امروز 230 مرکز به بهره‌برداری رسیده و افتتاح شده است.

ترکمانه یادآور شد: 650 منطقه روستایی تحت پوشش طرح‌های بهداشتی و درمانی بنیاد برکت قرار دارند و سهم بنیاد برای ساخت مراکز تعهد شده، یک‌هزار و 300 میلیارد ریال است.

وی با اشاره به ساخت مراکز بهداشتی و درمانی برکت در مناطق محروم و روستایی 21 استان بیان کرد: استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان و لرستان بیشترین سهم را از پروژه‌های پروژه‌های بهداشتی و درمانی برکت به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرعامل بنیاد برکت یادآور شد: مراکز بهداشتی و درمانی برکت بر اساس اعلام نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بر اساس شاخصه‌های سلامت این وزارتخانه در مناطق روستایی و کم‌برخوردار کشور ساخته می‌شوند.

ترکمانه تاکید کرد: بنیاد برکت با هدف توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای شاخصه‌های سلامت و بهداشت و ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق محروم و کم‌تر توسعه یافته، اجرای و تکمیل پروژه‌های بهداشتی و درمانی را در مناطق محروم و روستایی کشور دنبال می‌کند.

مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح اقدامات جدید این بنیاد در حوزه عمرانی گفت: امسال تکمیل و ساخت 10 هزار پروژه عمرانی و زیربنایی را در مناطق روستایی و محروم سراسر کشور در دستور کار داریم که تا پایان سال به بهره‌برداری کامل خواهند رسید.

وی ادامه داد: این طرح‌ها در 31 استان کشور اجرا می‌شوند و 4 هزار و 500 روستا تحت پوشش فعالیت‌های بنیاد در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی قرار دارند.

ترکمانه خاطرنشان کرد: بنیاد برکت نسبت به ساخت و تکمیل حدود 57 هزار پروژه عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راه‌سازی و آب‌رسانی در مناطق محروم و روستایی کشور تعهد دارد که از این تعداد، بیش از 42 هزار طرح را تکمیل و به بهره‌برداری رسانده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، مجموع سهم این بنیاد برای 58 هزار و 700 پروژه عمرانی و زیربنایی تعهد شده بالغ بر 28 هزار میلیارد ریال است که تاکنون 21 هزار و 800 ملیارد ریال آن پرداخت شده است.

کد خبر 4523

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =