احیای ۱۳۰ کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل توسط ستاد اجرایی فرمان امام

۱۳۰ کارخانه و بنگاه نیمه تعطیل کشور با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام تا پایان سال به چرخه تولید بازمیگردند.

امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در مراسم افتتاح کارخانه آریو سلولز خزر در شهرک صنعتی جویبار که با حضور نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری، نماینده مجلس و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد، گفت: امسال ۱۳۰ کارخانه و بنگاه اقتصادی نیمه تعطیل در سراسر کشور با مشارکت و سرمایه‌گذاری ۵۰ درصدی مردم و ستاد اجرایی فرمان امام احیا و به چرخه تولید بازمی‌گردند.

وی افزود: مشارکت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در احیای واحدهای نیمه تعطیلی ۲ تا ۳ ساله است.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به افتتاح کارخانه مشارکتی این بنیاد در شهرستان جویبار گفت: میزان سرمایه‌گذاری بنیاد برکت در این واحد تولیدکننده انواع آلفا سلولز، خمیر حل‌شونده و کاغذ مقوایی قابل استفاده در صنایع نظامی، تولید پوشک نوزادان و ورق‌های سیمانی سقفی ۷۰ میلیارد ریال است.
مدنی خاطرنشان کرد: با آغاز به‌کار کارخانه آریو سلولز خزر، برای ۵۰ نفر از اهالی جویبار اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم شده است که با اجرای فاز دوم طرح توسعه این کارخانه در شهریورماه امسال، این رقم به ۱۵۰ شغل خواهد رسید.
وی با اشاره به طرح‌های اشتغال‌زایی بنگاه‌محور بنیاد برکت بیان کرد: بنیاد برکت با هدف محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی اجتماعی با ۳۶۰ بنگاه و کارگاه تولیدی و صنعتی با ظرفیت ایجاد شغل برای ۱۹۰ هزار نفر مشارکت اقتصادی داشته و به میزان ۵۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در این واحدها سرمایه‌گذاری کرده است.
مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: این بنیاد همچنین بر اساس سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر عدم تصدی‌گری، پس از طی دوران مشارکت از ۲۵۵ بنگاه خارج شده و سهام خود را به بخش خصوصی واگذار نموده است.
وی از ورود بنیاد برکت به هر حوزه‌ای که نیاز به سرمایه‌گذاری در آن احساس شود خبر داد و گفت: امسال فعالیت خود را در حوزه کشاورزی که با مشکلات واردات مواجه است آغاز می‌کنیم.
مدیرعامل بنیاد برکت به اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی خرد و خانگی نیز اشاره کرد و گفت: برای کمک به معیشت خانواده‌های نیازمند و به‌خصوص آسیب‌دیده از کرونا ۶۰ هزار طرح اجتماع‌محور با قابلیت اشتغال‌زایی برای ۱۸۰ هزار نفر در حال اجراست.
مدنی افزود: با اجرای این طرح‌ها با کمک مجریان و تسهیل‌گران بنیاد در تمامی استان‌های کشور روزانه برای یک‌هزار نفر اشتغال خانگی می‌شود.
وی با اشاره به آغاز مرحله دوم رزمایش همدلی و احسان گفت: سهم مازندران در مرحله دوم این رزمایش ۱۱۰ هزار بسته پروتئینی است که ۴۰۰ گروه جهادی این بسته‌ها را میان نیازمندان توزیع می‌کنند.
همچنین در این سفر، نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران از سرعت خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام به آسیب‌دیدگان کرونا و مناطق محروم قدردانی کرد.
آیت‌الله محمدی‌ لائینی با اشاره به رزمایش همدلی و احسان و فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم سبقت گرفتن مسئولین از هم در خدمت به مردم گفت: ستاد اجرایی فرمان امام در این مسابقه خدمتگزاری دارای رتبه ممتاز و برنده آن است.
کد خبر 487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =