تاکید امام جمعه شیراز بر همراهی مردم در اجرای طرح مشق احسان

امام جمعه شیراز ضمن تاکید بر همراهی مردم در اجرای طرح مشق احسان، خواستار تداوم این مهم تا برطرف شدن نیاز دانش‌آموزان شد و گفت: در آغاز سال تحصیلی نباید اجازه داده شود که هیچ دانش‌آموزی محروم از امکانات و لوازم‌تحریر باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان فارس، آیت الله لطف‌الله دژکام در آیین توزیع ۱۲ هزار و ۵۰۰ بسته لوازم التحریر و ملزومات آموزشی بین دانش‌آموزان نیازمند در سطح استان فارس با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه ما موظف هستیم از نظر دینی و انقلابی به عدالت توزیعی امکانات برای مردم بپردازیم، گفت: حضرت آقا بارها تاکید کردند در این زمینه باید تلاش بیشتری شود.

نماینده، ولی فقیه در استان فارس گفت: در این راستا یکی از مراکز عدالت توزیعی و خدمت به نیازمندان که در دستور کار قرار دارد و مشغول است ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است که در طول سال خدمات متعددی به اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه ارائه می‌دهد.

او گفت: این نهضت در آغاز سال تحصیلی و ارائه خدمات به دانش آموزان نیازمند که با توزیع امکانات آموزشی توسط گروه‌های جهادی همراه است جای تقدیر دارد که این بسته‌ها را با رعایت ادب و احترام و کرامت انسانی به دست افراد مورد هدف توزیع کنند.

دژکام ضمن تاکید بر همراهی مردم در اجرای این طرح، خواستار تداوم این مهم تا مرتفع شدن نیاز دانش آموزان شد و گفت: در آغاز سال تحصیلی نباید اجازه داده شود که هیچ دانش آموزی محروم از امکانات و لوازم تحریر باشد.

امام جمعه شیراز گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام علاوه بر وظایف محوله در امور عام المنفعه نیز طی سال‌های اخیر اقدامات مطلوب و ارزشمندی را ارائه داده است.

نماینده، ولی فقیه در استان فارس اظهار کرد: البته هدف گذاری در جمهوری اسلامی را نباید فراموش کنیم لذا بایستی اینطور برنامه ریزی کنیم که تمام مردم نیازمند را بی نیاز کنیم.

او همچنین با اشاره به اینکه رهبر انقلاب درباره سلامت فرمودند که من دلم می‌خواهد به عنوان یک کشور اسلامی به آنجا برسیم که هیچ کسی در بیماری دغدغه مخارج نداشته باشد چرا که همان بیمارداری خود یک زحمت است؛ گفت: اینکه هیچ کس چنین نباشد آرمان ماست و تا به آن آرمان بخواهیم برسیم باید گام‌های بلندی برداریم.

امام جمعه شیراز گفت: البته این اقدام به تنهایی کافی نیست، چرا که ما متمکنین زیادی داریم که با همراه شدن این عزیزان بخش زیادی از حمایت خیرین را می‌توان صرف سلامت مردم کرد.

او در خاتمه ضمن تقدیر مجدد از عملکرد ستاد اجرایی فرمان امام در فارس، خواستار ورود همه دستگاه‌ها در این کار بزرگ و ارزشمند شد و گفت: آن‌ها هم به میدان بیایند و در وظیفه انسانی خود فروگذار نباشند.

حسین پورنورعلی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس نیز گفت: در قالب طرح "مشق احسان" ۱۲ هزار و ۵۰۰ بسته لوازم التحریر و ملزومات آموزشی بین دانش‌آموزان نیازمند در سطح استان فارس توسط گروه‌های جهادی توزیع می‌شود.

او با اشاره به اینکه این بسته‌های نوشت افزار در قالب طرح "مشق احسان" بین دانش آموزان محروم و کم‌تر برخوردار استان توزیع خواهد شد، افزود: برای تهیه این تعداد بسته‌های آموزشی، مبلغ ۵ میلیارد تومان هزینه شده که ارزش هر بسته ۴۰۰ هزار تومان است.

پورنورعلی گفت: این بسته‌ها که شامل کیف و لوازم التحریر است که برای تمامی مقطع تحصیلی در نظر گرفته شده است و بیشتر در حاشیه شهرها و روستاهای استان توسط گروه‌های جهادی توزیع می‌شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس گفت: این دانش آموزان توسط گروه‌های جهادی شناسایی و با اولویت مناطق کم برخوردار هدف‌گذاری شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 4916

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =