1000 مدرسه برکت جایگزین مدارس کانکسی می‌شوند

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام 1000 مدرسه را با اولویت جایگزینی مدارس کانکسی در دست ساخت دارد.

محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: ساخت 1000 مدرسه با اولویت جایگزینی مدارس کانکسی، خشتی، سنگی، گلی و فرسوده در مناطق محروم و روستایی استان‌های سراسر کشور در دستور کار قرار دارد و در حال انجام است.

مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: هر یک از مدرسه‌های جایگزین این مدارس کانکسی و فرسوده بین یک تا 3 کلاس درس دارند.

ترکمانه درباره فرآیند ساخت این مدارس توضیح داد: تا به امروز 400 مدرسه کانکسی شناسایی و پس از تامین اعتبار، ساخت مدارس جایگزین به پیمانکار و مجری ابلاغ شده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، تاکنون 100 مدرسه از این 400 مدرسه شناسایی شده، به بهره‌برداری رسیده و تحویل وزارت آموزش و پرورش شده است.

وی تصریح کرد: مدارس کانکسی، خشتی، سنگی، گلی و فرسوده در سراسر کشور بر اساس شاخصه‌های آموزشی وزارت آموزش و پرورش توسط سازمان نوسازی مدارس شناسایی و برای ساخت مدارس جایگزین به بنیاد برکت معرفی می‌شوند.

ترکمانه درباره میزان اعتبار تخصیص داده شده به ساخت مدارس اظهار داشت: بنیاد برکت 40 درصد اعتبار لازم برای ساخت این مدارس جایگزین را تامین می‌کند.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به زمان‌بندی ساخت 1000 مدرسه در دستور کار گفت: ساخت این مدارس از سال گذشته آغاز شده و پیش‌بینی می‌کنیم تا بهمن سال 1402 به طور کامل به اتمام برسد.

ترکمانه اظهار امیدواری کرد که با ساخت این 1000 مدرسه، دیگر شاهد تحصیل هیچ دانش‌آموزی در مدارس کانکسی، خشتی، سنگی، گلی و فرسوده سراسر کشور نباشیم.

وی با تاکید بر نهضت مدرسه‌سازی بنیاد برکت عنوان کرد: با توجه به منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ارتقای عدالت آموزشی و فراهم آوردن امکانات تحصیلی برای همه دانش‌آموزان، ساخت مدرسه در مناطق محروم کشور یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات بنیاد است.

مدیرعامل بنیاد برکت یادآور شد: تا به امروز یک‌هزار و 950 مدرسه برکت با 10 هزار کلاس درس در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور به بهره‌برداری رسیده و تقدیم دانش‌آموزان این مناطق شده است.

ترکمانه خاطرنشان کرد: 4 هزار روستا در سراسر کشور تحت پوشش فعالیت‌های مدرسه‌سازی بنیاد برکت قرار دارند و در حال حاضر 250 هزار دانش‌آموز در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

وی در پایان تاکید کرد: مدارس برکت در مناطق محروم مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور و با رعایت آخرین استانداردهای روز دنیا، الزامات آموزشی، ضوابط فنی و زیربنایی ساخته می‌شود.

کد خبر 5060

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =