آغاز پویش لبخند مادری در استان سمنان

صبح‌امروز درمراسمی با حضور نماینده محترم ولی فقیه و مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام، و جمعی از مسئولان استانی آیین ا آغاز پویش ملی " #لبخند_مادری" دردفتر نماینده ولی فقیه در استان سمنان برگزار شد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ره استان سمنان دراین مراسم گفت: در راستای اجرای سیاست جوانی جمعیت و حمایت از فرزند آوری   از طریق بنیاد ۱۵ خرداد اقدامات و طرح‌های متنوعی امسال در استان اجرا میشود.

احمدی افزود: درپویش لبخندمادری ۲۰۰بسته شامل ۴۰ قلم از وسایل مورد نیاز مادر و نوزاد به ارزش ۱۲میلیارد ریال به خانواده‌های دارای ۳ فرزند و بیشتر اهدا میشود.

ارزش ریالی هر بسته لبخندمادری ۶ میلیون تومان است؛ از امروز توزیع این بسته ها در دو مرحله آغاز میشود و قصد داریم این برنامه را به صورت مستمر ادامه دهیم.

احمدی در ادامه افزود : اعطای ۲۰۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش هر وام ۱۵میلیون تومان ، همراه با اعطای یک میلیون تومان کارت هدیه به مادر و افتتاح حساب پس انداز بنام فرزند به ارزش ۲میلیون تومان ، به خانواده های کم برخوردار و نیازمند در استان سمنان ، از سوی  بنیاد پانزده خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ره در حال انجام می باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مطیعی نماینده ولی فقیه در استان سمنان با تأکید بر لزوم همراهی مسئولان برای افزایش نرخ رشد جمعیت در کشور از طریق اختصاص تسهیلات تشویقی برای افزایش فرزندآوری گفت: بخش‌های مختلف کشور باید بیش از گذشته موضوع فرزندآوری را موردتوجه قرار داده و در فرهنگ‌سازی هرچه بیشتر برای ترغیب جامعه به افزایش فرزندآوری تلاش بیشتری کنند؛ چراکه امروز موضوع فرهنگ‌سازی در این زمینه یک فریضه مهم است.

حجت الاسلام و المسلمین مطیعی دراین مراسم گفت: از  ستاد اجرایی فرمان امام ره استان سمنان  که پایه‌گذار اقدامات موثر برای اجرای سیاست جوانی جمعیت و حمایت از مادران و نوزادان هستند تشکر می‌کنم، پویش ملی لبخند مادری ، کاری ابتکاری و ویژه است.

امیدوارم با کمک ستاد اجرایی فرمان امام و مردم شاهد جبران عقب‌ماندگی به وجود آمده در سال‌های گذشته در حوزه جمعیت باشیم.

امام جمعه سمنان ادامه داد: مجلس شورای اسلامی در این زمینه قانون خوبی تصویب کرده اما باید در اجرهی این قانون توجه بیشتری از سوی مسوولان صورت گیرد.مطیعی یادآور شد: گام نخست حل بحران جمعیت آگاهی تمام اقشار جامعه، دانشگاهیان، مدیران ذیربط و مردم از نقص و مشکل کاهش جمعیت است سپس باید با ترویج آموزه های دینی و فرهنگ سازی زمینه ازدواج و فرزندآوری جوانان را فراهم کرد.

کد خبر 5108

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =