ظرفیت‌های گردشگری و صنایع دستی ایلام توسعه می‌یابند

مدیران کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام، با هم دیدار ‌و در زمینه‌های مختلف همکاری گفتگو کردند

به گزارش روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام،《محمد زارع》، در این دیدار، اظهار کرد: استان ایلام ظرفیت‌های بالقوه بسیار خوبی در زمینه گردشگری دارد که با بالفعل کردن آنها می‌توان در این زمینه توسعه خوبی در استان ایجاد کرد. 

وی، با بیان اینکه بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، تاکنون تسهیلات زیادی به حوزه صنایع دستی استان اختصاص داده است، افزود: بنیاد برکت طی سال جاری در استان ایلام بیش از ۷۰ درصد تعهدات خود را در زمینه ایجاد اشتغال و افزایش تولید با ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه انجام داده و ۳۰ درصد مابقی هم در حال انجام است که تا پایان سال به صورت صدرصدی محقق خواهد شد. 

زارع، با تاکید بر اینکه در هر حوزه‌ای که بتوانیم به رفع محرومیت و توسعه استان کمک کنیم کوتاهی نخواهیم کرد، گفت: توسعه بخش گردشگری و صنایع دستی می‌تواند به جبران برخی عقب ماندگی‌های استان کمک کند. 

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان ایلام گفت: بیش از ۲۰ درصد تسهیلات بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، به حوزه صنایع دستی و گردشگری در استان اختصاص پیدا کرده است.

وی، به تاثیر بسزای گردشگری سلامت در توسعه استان اشاره و تصریح کرد:  گردشگری سلامت یکی از راه‌های ایجاد اشتغال و کسب درآمد برای استان است که می‌تواند تاثیر بسیار زبادی در رشد اقتصادی و توسعه پایدار برای استان داشته باشد.

زارع ادامه داد: بر اساس ارزیابی‌ها، درآمد حاصل از محل گردشگری می‌تواند با کمترین هزینه انجام و سود کلان بدست آورد. 

وی ادامه داد: استان ایلام نیز به دلیل همسایگی با کشور عراق و فراهم بودن شرایط تردد آسان و امنیت پایدار می‌تواند میزبان گردشگران سلامت باشد و از این مزایا برای توسعه بهره‌مند شود.

در ادامه《فرزاد شریفی》، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام، در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری در استان، اظهار کرد: در دنیای امروز گردشگری به عنوان یک صنعت نقش مهمی در توسعه دارد و یکی از منابع درآمدی کشورها محسوب می‌شود.

وی، با بیان اینکه در کنار صنعت گردشگری سلامت، صنایع دستی نیز می‌تواند در جذب توریست و مبادلات فرهنگی موثر باشند، خاطرنشان کرد: استان ایلام با توجه به داشتن قدمت و آثار باستانی دوره‌های مختلف، مکان‌های جذاب، دیدنی و صنایع دستی منحصر به فرد، دارای ظرفیت های بی‌نظیری برای توسعه گردشگری است.

شریفی، اضافه کرد: استان ایلام به واسطه ویژگی‌های طبیعی و مکانی، تنوع جاذبه‌های گردشگری اقلیم چهار فصل، ارتفاعات سربه فلک کشیده، جنگل‌های متراکم دارای ظرفیت‌های بی‌نظیری در بخش گردشگری برای ایجاد اشتغالزایی دارد.

وی، با بیان اینکه بنیاد برکت در زمینه ارائه تسهیلات به بخش صنایع دستی فعالیت‌های بسیار خوبی در استان انجام داده است، تصریح کرد: استان ایلام نیازمند توجه بیشتر و تخصیص تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

کد خبر 5400

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =