ایجاد ۱۰ هزار شغل جدید برکت برای معلولان و زنان سرپرست خانوار

آیین اختتامیه نخستین رویداد "حرکت با برکت" به منظور حمایت از طرح‌های خلاقانه اشتعالزایی برای معلولان برگزار شد.

تفاهمنامه ایجاد ۱۰ هزار شغل جدید برای معلولان و زنان سرپرست خانوار بین بنیاد برکت و سازمان بهزیستی امضا شد.

آیین اختتامیه نخستین رویداد "حرکت با برکت" صبح‌امروز (سه‌شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱) با حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام، رئیس سازمان بهزیستی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران بنیاد برکت و بنیاد ۱۵ خرداد در محل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد.


سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم اظهار داشت: بنیاد برکت همواره به دنبال اشتغال و کارآفرینی معلولین و توان‌یابان است؛ بنیاد برکت با سرمایه ۲۱۰۰ میلیارد تومانی و در قالب ۲۲ هزار طرح، تاکنون برای بیش از ۳۱ هزار نفر از معلولین و توان‌یابان و زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست شغل مستقیم ایجاد کرده است.

عارف نوروزی افزود: این اقدامات در قالب طرح‌های خرد، دانش‌بنیان و فناورانه صورت گرفته است. ازاین تعداد ۴۶۰۰ طرح اشتغالزایی هم با مشارکت سازمان بهزیستی و با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد تومانی انجام شده و از طریق تسهیلگران بنیاد برکت به سرانجام رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه ساخت مسکن هم ستاد اجرایی فرمان امام برنامه‌ریزی‌ لازم برای احداث ۴۸ هزار مسکن ویژه محرومین، معلولین و نیازمندان حاشیه شهرها را در دستور کار خود داشت که تاکنون ۴۴ هزار واحد مسکونی احداث و تحویل شده و سهم خانواده‌های دارای دو معلول به بالا از این واحدها ۳۴۰۰ واحد بوده است؛

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: امروز هم ۲۵۰ واحد مسکونی جدید تحویل معلولین و خانواده‌های عزیز آنها میشود.

رئیس سازمان بهزیستی هم در این مراسم گفت: فرهنگ انقلابی باعث اتصال دو نهاد انقلابی و دولتی ستاد اجرایی فرمان امام و سازمان بهزیستی شده که در زمینه تسهیلگری و اشتغالزایی کارهای بسیار خوبی در قالب تبصره ۱۸ با یکدیگر داشته و امیدوارم ادامه پیدا کند.

 علی‌محمد قادری افزود: تسهیلگری ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول به بالا افتخار بالایی است که موجب جلب رحمت الهی میشود و جادارد بابت اهتمام دکتر نوروزی و مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت به این امر به ویژه در مناطق محروم کشور، قدردانی و سپاسگزاری کنم.

رئیس هیئت مدیره بنیاد برکت هم در این مراسم گفت: این بنیاد بر اساس تفکر محرومیت‌زدایی از مناطق محروم و روستاها شکل گرفت؛

محمود عسگری‌آزاد افزود: بنیاد برکت امروز در ۱۴ هزار روستا و شهر و استان بدون اینکه ساختار اداری و دفتری داشته باشد حضور دارد.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر ۲۶۰ هزار طرح اشتغالزایی را ایجاد کردیم که به طور متوسط در هر طرح ۳ نفر مشغول به کار شدند؛ بیش از ۶۰ هزار معتمد محلی برای فعالیت‌های اشتغالزایی و عمرانی به بنیاد برکت در سراسر کشور کمک می‌کنند ضمن اینکه ۹۵۰ تسهیلگر محلی هم داریم.

عسگری‌آزاد افزود: در سالجاری ۶۵ هزار طرح اشتغالزایی به مرحله اجرا و دریافت تسهیلات رسیده که ۲۲ هزار طرح ویژه خانواده سازمان بهزیستی است؛ با ۱۷ موسسه و نهاد همکاری مستمر و مشارکت داریم؛ ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار هم به صورت مشارکتی و از طریق مردم در طرح‌های مختلف به کار گرفته شده است.

دبیر رویداد حرکت با برکت هم در این مراسم گفت: هیات داوران اولین رویداد "حرکت با برکت" در چهار مرحله آثار رسیده به دبیرخانه را بررسی کردند؛ در نهایت ۱۰ طرح برگزیده و برتر شدند؛ بیشترین طرح‌ها مربوط به احداث کارگاه اشتغالزایی و استارتاپی بوده و ۱۳۷ طرح هم مربوط به اشتغال ویژه معلولین است.

گفتنی است در بخشی از برنامه تفاهمنامه اشتغالزایی برای ۱۰ هزار معلول به ارزش سرمایه‌گذاری ۱۴۰۰۰ میلیارد ریال بین بنیاد برکت، صندوق کارآفرینی امید و سازمان بهزیستی منعقد شد.

در پایان این مراسم به ۱۰ طرح برگزیده رویداد حرکت با برکت جوایزی اهدا شد و از طراحان این آثار تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

کد خبر 5447

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =