افتتاح مجهزترین و پیشرفته‌ترین مرکز تشخیص و درمان سرطان در منطقه

بزرگ‌ترین و مجهزترین مرکز تشخیص و درمان سرطان کشور و منطقه، به همت ستاد اجرایی فرمان امام و باحضور رئیس‌جمهور افتتاح شد.

صبح امروز (پنج‌شنبه 25 اسفند) در مراسمی با حضور رییس‌جمهور ، وزیر بهداشت ، سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام، مدیران عامل بیمه‌ها، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل گروه دارویی برکت ، مدیران عامل بنیاد برکت و بنیاد 15 خرداد ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و جمعی از روسای دانشگاههای پزشکی و متخصصان سرطان، مرکز تشخیص و درمان سرطان برکت به بهره‌برداری رسید.


رییس جمهور در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش دست‌اندرکاران حوزه سلامت و ستاد اجرایی فرمان امام  برای احداث و تجهیز این مرکز پیشرفته درمانی گفت: اینکه یک عزم و همت بالایی به کار گرفته شود تا دغدغه و هزینه بیماران و خانواده‌های آنها در تشخیص و درمان بیماری، در ضمن استفاده از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا کاهش یابد، از جمله کارهای اصولی، مبنایی و قابل تقدیر است.


آیت الله سیدابراهیم رییسی در ادامه با بیان اینکه دولت در کنار مسائل اقتصادی و معیشت، وظایف مهمی در حوزه سلامت نیز برعهده دارد، تصریح کرد: بسیاری از اقداماتی که امروز در جهت رفع نیازهای مردم و توسعه کشور صورت می‌گیرد، مرهون همکاری همه نهادهای انقلاب اسلامی ازجمله ستاد اجرایی فرمان امام با دولت است، چرا که دولت خود را از مردم و نهادهای انقلاب اسلامی جدا تعریف نمی‌کند و همه این خدمات در سبد جمهوری اسلامی ایران لحاظ می‌شود.

رئیسی در ادامه احداث این مرکز مهم را از جمله اقدامات امیدبخش و امیدآفرین برای مردم توصیف کرد و گفت: اگر این مرکز پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری سرطان در سایر استان‌ها نیز توسعه یابد و شعباتی ایجاد کند که دسترسی به خدمات آن برای مردم سایر نقاط کشور نیز تسهیل شود، ارزشی مضاعف و دوچندان خواهد یافت.

رئیس جمهور در ادامه محور فعالیت‌ها و اقدامات دولت در حوزه اشتغال، صنعت و معدن، کشاورزی و بهداشت و درمان را اجرای اقدامات اساسی و بنیادین توصیف کرد و افزود: احداث این مرکز پیشرفته و مجهزِ تشخیص و درمان بیماری سرطان نیز از جمله اقدامات بنیادین در راستای محرومیت‌زدایی و ارائه با کیفیت‌ترین خدمات پزشکی با کمترین هزینه به مردم و به ویژه به نیازمندان است.

رئیسی با بیان اینکه با وجود ذخایر، امکانات و ظرفیت‌های عظیم در کشور، فقر زیبنده مردم نیست، تصریح کرد: تلاش دولت به کارگیری و فعال‌سازی این امکانات و ظرفیت‌ها برای ایجاد زندگی توام با عدالت و رفاه اجتماعی برای مردم است و احداث و افتتاح مرکز جامع پیشگیری و درمان سرطان برکت گامی مهم در جهت محرومیت‌زدایی، برخوردار کردن کشور از تشکیلات پیشرفته جهت رفع نیازهای مردم و عین اجرای عدالت است.

رئیس جمهور در پایان تاکید کرد: اینکه همه نهادها و دولت در مسیر رفع مشکلات مردم احساس مسئولیت می‌کنند و در کنار مردم هستند از افتخارات کشور است.
 

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم با بیان اینکه از هر ۶ بیمار یکی از آنها به دلیل سرطان فوت می‌کند گفت: ایده ساخت مرکز جامع پیشگیری و درمان سرطان برکت ۶ سال پیش شکل گرفت؛ ۳ سال پیش مراحل ساخت آن آغاز شد؛ بر اساس آمار وزارت بهداشت سالانه ۴ هزار میلیارد تومان هزینه تشخیص، آزمایشات و درمان سرطان در کشورمان میشود.

 
عارف نوروزی با بیان اینکه امروز بزرگترین، مجهزترین و پیشرفته‌ترین  مرکز درمان سرطان کشور به بهره‌برداری میرسد و تقدیم مردم عزیز ایران میشود افزود: از جمله ویژگی‌های بارز این مرکز ارائه کلیه خدمات مربوط به غربالگری، تشخیص و درمان تمامی انواع سرطان‌ها در یک مکان می‌ باشد و برای نخستین بار در کشور و در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) برخی از دستگاه‌های فوق مدرن در آن به کار گرفته می‌شود.

 

وی با بیان اینکه با افتتاح این مرکز بیماران سرطانی دیگر نیاز به خروج از کشور برای دریافت خدمات درمانی نیستند، تصریح کرد: دستگاه‌های پیشرفته شتاب دهنده خطی، دستگاه سایبرنایف، دستگاه توموتراپی و دستگاه سی تی سیموالتور در کنار بخش‌های تخصصی شامل تصویربرداری، شیمی درمانی، رادیوتراپی، اتاق عمل، آندوسکوپی، کولونوسکوپی، درمانگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی ، ژنتیک، آزمایشگاه و داروخانه در خدمت مردم عزیزمان خواهد بود.
 

نوروزی گفت: برای ساخت مرکز جامع سرطان برکت با وسعت ۱۳۵۰۰ مترمربع تاکنون بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام هزینه شده که بالاترین ضریب ایمنی و استاندارد را داراست.

وی با بیان اینکه بیمار سرطانی بستری شده در این مرکز ظرف مدت ۳ روز پرتودرمانی می‌شود گفت: این مرکز درمان سرطان ۳۴ تخت شیمی درمانی و  ۱۴۰ تخت بستری دارد اما در کنار این مرکز یک بیمارستان بزرگ 1000 تختخوابی نیز در حال ساخت است.

 
سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام با تأکید بر سیاست ستاد مبنی بر محرومیت‌زدایی در کشور و ایجاد عدالت درمانی افزود:در این مرکز به محرومین و افراد کم‌برخورداری که از مسیر بنیاد 15 خرداد معرفی میشوند ، خدمات رایگان ارائه میکنیم.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: احداث و تکمیل 17 بیمارستان در مناطق محروم کشور، ساخت 500 مرکز بهداشت و درمان روستایی، راه‌اندازی پیشرفته‌ترین مرکز توالی‌یابی ژنوم و سنتز ژن در کشور، راه‌اندازی بزرگترین شهرک دارویی در منطقه، راه‌اندازی بزرگترین کارخانه تولید داروهای ضدسرطان، زیست فناوری و سلول درمانی، تولید 60 میلیون دوز واکسن ضدکرونا، تولید داروها و تجهیزات ضدکرونا، تأمین تجهیزات کاشت حلزون شنوایی برای 5000 کودک ناشنوا، اقدام به درمان 13 هزار زوج نابارور و تأمین داروی 50 هزار بیمار سرطانی محروم و نیازمند ، بخشی از خدمات ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه بهداشت و سلامت به مردم عزیز ایران بوده است.

در ادامه این مراسم رییس‌جمهور از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید کرد.

انتهای پیام/ 

کد خبر 5723

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =