راه‌اندازی پویش ملی "احسان سلامت" توسط ستاد اجرایی فرمان امام و مشارکت وزارت بهداشت برای تأمین و توزیع اقلام بهداشتی در مناطق محروم

پویش ملی "احسان سلامت" به منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای تأمین اقلام بهداشتی و ضدکرونایی و توزیع در مناطق محروم کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام و با مشارکت وزارت بهداشت راه‌اندازی شد.

صبح امروز با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و قاسم جان‌بابایی معاون درمانی وزیر بهداشت در ساختمان برکت‌تل ستاد اجرایی، پویش ملی "احسان سلامت" در محل سامانه ۴۰۳۰ رسما آغاز به کار کرد.

محمد مخبر پس از بازدید از سامانه پاسخگویی ۴۰۳۰ گفت: از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا، سامانه ۴۰۳۰ را با همکاری وزارت بهداشت به منظور ارائه مشاوره پزشکی و درمانی به مردم راه‌اندازی کردیم و در حال حاضر ۲۰۰۰ پزشک و پزشک یار بطور شبانه‌روزی به سئوالات و دغدغه‌های مردم پاسخ میدهند و روزانه بیش از ۲۵۰ هزار تماس با این مرکز گرفته میشود.

وی افزود: با مشارکت وزارت بهداشت طرح ملی غربالگری نیز از طریق این سامانه انجام و در بسیاری از موارد تیم‌های پزشکی ستاد اجرایی با بیماران تماس می‌گیرند و بطور مرتب آنها را تحت نظر دارند.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام، اختصاص ۳ میلیارد تومان بودجه برای تهیه و توزیع اقلام بهداشتی شامل ماسک و محلول و ژل ضدعفونی در مناطق محروم سراسر کشور بود که در روزهای اخیر این بسته ها توسط نیروهای جهادی ستاد اجرایی در مناطق کم برخوردار توزیع شد.

مخبر با اشاره به راه‌اندازی پویش ملی "احسان سلامت" گفت: به منظور جلب مشارکت‌های مردمی در زمینه تأمین اقلام بهداشتی برای مردم مناطق محروم و افراد پرخطر و بیماران کرونایی، ازطریق بستر سامانه ۴۰۳۰، این پویش را راه‌اندازی کردیم و مبلغ ۱ میلیارد تومان هم برای شروع کار اختصاص دادیم و قرارمان هم این است که به هر میزانی که مردم در این پویش مشارکت کنند، ستاد اجرایی فرمان امام هم همانقدر در این زمینه بودجه اختصاص بدهد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به اقدامات این ستاد در خصوص تولید اقلام ضدکرونایی گفت: این خبر خوب را به مردم شریف ایران میدهم که از هفته آینده با دستگاه‌های جدیدی که تهیه و نصب کرده‌ایم، روزانه ۳ میلیون ماسک ۳ لایه و ۲۰۰ هزار ماسک N۹۵ تولید و تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد.

مخبر افزود: در حال حاضر در کارخانجات ستاد اجرایی فرمان امام روزانه ۴۰۰ هزار لیتر محلول و ژل ضدعفونی، ۳۰۰ هزار ماسک، ۴ هزار لباس ایزوله پزشکان، ۵۰ دستگاه اکسیژن ساز و بای پپ و هفته ای ۲۰ هزار کیت تشخیص کرونا تولید میشود که همه این اقلام جهت توزیع بین مردم و مراکز درمانی، تحویل وزارت بهداشت میشود و به امید خدا تا پایان فروردین کشور را در زمینه تأمین این اقلام بی‌نیاز و خودکفا میکنیم.

قاسم جان‌بابایی معاون درمان وزارت بهداشت نیز در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های جهادی ستاد اجرایی فرمان امام در زمینه مقابله با کرونا گفت: در روزهای ابتدایی شیوع این ویروس، تمام بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ما شاهد حجم زیادی از مراجعانی بودند که اغلب آنها صرفا سئوال و دغدغه داشتند، اما پس از راه‌اندازی سامانه ۴۰۳۰ توسط ستاد اجرایی و جلب اعتماد مردم، آمار مراجعان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اکنون به یک پنجم کاهش یافته است.

وی افزود: سامانه ۴۰۳۰ نه تنها به سئوالات مردم و دغدغه‌های آنها پاسخ میدهد، بلکه افراد پس از شرکت در تست ابتلا به کرونا، درصورت نیاز به مراکز درمانی معرفی میشوند و یا مشاوره لازم در خصوص قرنطینه شدن خانگی به آنان ارائه میشود و پزشکان این مرکز با آنها تماس میگیرند و بطور مرتب پیگیر وضعیت درمانی آنها هستند.

معاون وزیر بهداشت افزود: پویش جدید احسان سلامت کار بسیار بزرگی است چرا که برخی افراد پرخطر و مناطق محروم دسترسی کافی به مواد بهداشتی و ضدعفونی ندارند و از این طریق میتوان خلأ موجود را برطرف کرد.

کد خبر 587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =