اعزام نخستین کاروان جهادی و خدمات رسانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به منطقه تنگ تامرادی 

نخستین کاروان جهادی خدمات رسانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با همکاری جمعیت هلال احمر استان، امور عشایر استان، سپاه عشایر استان و شبکه بهداشت شهرستان بویراحمد به منطقه تنگ تامرادی اعزام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد؛ نخستین کاروان جهادی سلامت و معیشت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) درسال ۱۴۰۲ همزمان با هفته هلال احمر استان با همکاری امور عشایر استان، سپاه عشایر استان و شبکه بهداشت شهرستان بویراحمد و بخشداری بخش سفیدار به منطقه تنگ تامرادی اعزام شد.

شایان نادری مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان در حاشیه این سفر بیان کرد: در ادامه اعزام کاروان های سلامت و معیشت امروز در منطقه تنگ تامرادی حضور پیدا کردیم و در حوزه های دامپزشکی، دندانپزشکی و بهداشت دهان و دندان، ایستگاه سلامت فشار خون و قند خون، آموزش مقابله با عقرب گزیدگی و مارگزیدگی خدمات ارائه دادیم.

وی گفت : در این اردوی یک روزه در حوزه دامپزشکی با حمایت قرارگاه توسعه روستایی بنیاد احسان بین تعداد ۱۲۰ خانوار دادمدار علاوه بر آموزش مقابله با بیماریها دامی داروی رایگان توزیع شد.

نادری افزود : در این اردو ایستگاه سلامت فشار خون و قند خون و راه مقابله با کاهش اثرات عقرب گزیدگی و مار گزیدگی  توسط معاونت بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر استان برگزار شد و به مراجعه کنندگان راههای کنترل فشار خون و قند خون آموزش داده شد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در ادامه اظهار داشت: ما در ادامه پویش لبخند احسان با حمایت  بنیاد احسان و همکاری شبکه بهداشت شهید دامیده بویراحمد خدماتی از قبل کشیدن دندان های پوسیده و غیرقابل ترمیم، آموزش بهداشت دهان و دندان ویژه اطفال و  کودکان را داشتیم و همچنین تعدادی بیماری حاد به کلینیک دندانپزشکی جمعیت هلال احمر استان  جهت ادامه درمان خود ارجاع شدند.
همچنین بین کل خانوارهای این روستاها بسته های معیشتی توزیع شد.

گفتنی است که منطقه تنگ تامرادی از توابع بخش سپیدار شهرستان بویراحمد می باشد که در 50 کیلومتری غرب شهر یاسوج در مسیر جاده‌ی سپیدار واقع شده است

کد خبر 5979

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =