۸ بیمارستان ساخته شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام در صف اول مقابله با کرونا

بیمارستانها و مراکز درمانی ساخته شده توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، همگی در حال خدمت رسانی به بیماران کرونایی هستند.

سید امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام این خبر گفت: ستاد اجرایی فرمان امام در سال های اخیر ۸ بیمارستان با حدود ظرفیت ۱۰۰۰ تختخواب ساخته است که در حال حاضر همه این بیمارستان ها در استان های مختلف مشغول خدمت رسانی به بیماران کرونایی هستند.

مدنی در خصوص مکان احداث و بهره‌برداری از این بیمارستان ها گفت: بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی برکت امام خمینی شهرستان میانه واقع در استان آذربایجان شرقی، بیمارستان ۹۰ تختخوابی برکت شهیدستاری شهرستان قرچک واقع در استان تهران، بیمارستان ۱۴۱ تختخوابی برکت حضرت رسول شهرستان فردوس واقع در استان خراسان جنوبی، بیمارستان توسعه یافته ۹۶ تختخوابی برکت امام خمینی شهرستان درگز واقع در استان خراسان رضوی، بیمارستان ۱۶۴ تختخوابی معتمدی شهرستان گرمسار واقع در استان سمنان، بیمارستان ۹۰ تختخوابی رازی شهرستان بانه واقع در استان کردستان، بیمارستان ۹۶ تختخوابی برکت فاطمه الزهرا شهرستان مینودشت واقع در استان گلستان و بیمارستان ۸۵ تختخوابی آیت الله بهاری شهرستان بهار استان همدان ۸ بیمارستانی هستند که بطور شبانه روزی به مردم و بیماران کرونایی خدمات درمانی ارایه میکنند.

مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: همچنین دو بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی در استان خوزستان و ۱۲۰ تختخوابی در استان فارس نیز مراحل اجرا را پشت سر میگذارند که پیش‌بینی میشود به ترتیب در سال ۱۴۰۰ و ۱۳۹۹ به بهره‌برداری برسند.

مدنی افزود: همچنین بنیاد برکت تاکنون ۱۵۰ مرکز جامع سلامت و کلینیک درمانی در کشور راه انداخته که این مراکز نیز در دورافتاده‌ترین نقاط محروم کشور مشغول خدمت‌رسانی در شبکه بهداشت و درمان کشور به بیماران کرونایی هستند.

وی به طرح بنیاد برکت برای افزایش این مراکز اشاره کرد و افزود: طبق توافق با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد این مراکز جامع سلامت به زودی به بیش از ۲۳۰ مرکز افزایش خواهد یافت.

کد خبر 623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =