تولید روغن فوق پیشرفته و تحریم شده هواپیماهای مسافربری برای اولین بار در کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام

سه پروژه مهم شرکت نفت پارس وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام به بهره‌برداری رسید.

عارف نوروزی معاون اقتصادی ستاد اجرایی و مدیرعامل گروه اقتصادی برکت در این مراسم گفت: سه طرح شامل "تولید روانکارهای پیشرفته صنایع هوایی، احداث پایانه بارگیری محصولات صادراتی و افزایش ظرفیت واحدهای عملیاتی"  امروز در شرکت نفت پارس به بهره‌برداری رسید.

وی با استراتژیک خواندن محصول جدید این شرکت گفت: روغن‌های مخصوص صنعت هوانوردی برای اولین بار در کشور توسط شرکت نفت پارس وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام تولید شد که از این طریق سالانه ۳۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور اتفاق خواهد افتاد.

مدیرعامل گروه اقتصادی تدبیر وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام افزود: با توجه به تحریم بودن این روانکارها، در حال حاضر سالیانه ۹۰ میلیون دلار برای واردات روغن موتورهای جت و هیدرولیک، ارز از کشور خارج می‌شود لذا ستاد اجرایی در راستای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی تولید این محصول را در دستور کار خود قرار داد.

 وی خاطرنشان کرد: این روغن مراحل تست خود را با موفقیت پشت سرگذاشته و از امروز در اختیار صنعت هوایی قرار می‌گیرد.

در ادامه این مراسم خلیلی مدیرعامل شرکت نفت پارس نیز گفت: باصادرات سالیانه ۶۷ میلیون دلار به ۲۰ کشور و تولید ۲۴ محصول جدید در سال، شرکت برتر سال ۹۸ در عرصه صادرات و کارآفرینی شده‌ایم و سال آینده نیز ۲۲ محصول جدید به بازار ارائه خواهیم کرد.

کد خبر 686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =