بهره‌برداری از ۱۹ هزار و ۳۰۰ شغل ایجاد شده در خوزستان توسط ستاد اجرایی فرمان امام/مخبر: تا دوسال آینده این تعداد را به ۱۰۰ هزار شغل می‌رسانیم

در دومین روز سفر استانی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به خوزستان، ۱۰ هزار طرح اشتغالزایی بنیاد برکت به بهره‌برداری رسید.

محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم که در اهواز و با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار خوزستان و مقامات استانی برگزار میشد گفت: امروز با بهره‌برداری از بیش از ۱۰ هزار طرح اشتغال‌زایی، ۱۹ هزار و ۳۰۰ نفر شغل در این استان ایجاد می‌شود.

وی افزود: سه سال پیش که به خوزستان آمدم، وعده دادم که ۲۲ هزار شغل به نام ۲۲ هزار شهید این استان ایجاد خواهد شد و همان وقت هم عده‌ای به بنده می‌گفتند این کار شدنی نیست ولی با همکاری و هماهنگی مردم توفیق پیدا کردیم که ۱۰ هزار طرح را با ۲۷ هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد کنیم و آن چه در دست اقدام است و در ۶ ماه آینده به نتیجه می‌رسد حدود ۲ هزار و ۷۰۰ طرح با ۲۶ هزار و ۷۰۰ شغل است.

وی بیان داشت: ۱۸ هزار و ۷۰۰ طرح هم در استان خوزستان در دست پیگیری است و ارزش سرمایه‌گذرای های صورت گرفته در این استان ۶۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بیان داشت: تلاش می‌کنیم میزان اشتغال در این استان را تا دو سال آینده به ۱۰۰ هزار شغل افزایش دهیم.

رئیس‌ ستاد اجرایی فرمان امام تصریح کرد: مشاغل خرد و خانگی سهم ۶۰ درصدی در اشتغال کشورهای پیشرفته دارند و به همین دلیل، بنیاد برکت را که تا به امروز فعالیت‌های موثر عمرانی از جمله ساخت ۱۶۰۰ مدرسه و احداث ۳۰ هزار مسکن محرومین را به بهره‌برداری رسانده، مامور ایجاد اشتغال‌زایی کردیم.

وی یاد آور شد: طرح‌های مختلف و بزرگی را در حوزه های مختلف کاغذ، نفت و پتروشیمی در استان خوزستان اجرایی کرده‌ایم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام درباره ایجاد کارخانه کاغذ نیز گفت: یک کار ارزشمند و فاخری صورت گرفته است و کارخانه‌ای با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن کاغذ در این استان ساخته خواهد شد که از قطع ۶ میلیون اصله درخت هم جلوگیری می‌کند.

مخبر اظهار داشت: طرح‌های کوچک و خرد برای ایجاد  اشتغال زنان خانه‌دار هم جزو برنامه‌های ثابت ستاد اجرایی است.

در ادامه این مراسم غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در استان خوزستان اظهار داشت: خیلی خوشحالیم که اقدامات تحقق یافته ستاد اجرایی از آنچه به مردم وعده داده بودند بیشتر شده است.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در راستای توسعه استان و رفع محرومیت‌ها تلاش‌های بسیاری کرده است و تفاهم نامه‌ای در سال ۹۵ بین ستاد اجرایی و استانداری خوزستان منعقد شد که مقرر شد ۲۲ هزار شغل را ایجاد کند و در آن زمان آقای مخبر هم اعلام کردند تاکنون چنین تفاهم‌نامه‌ بزرگ و سختی را امضا نکرده بودند ولی به حمدالله به نتیجه رسید.

وی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام بیمارستان بزرگی در حال ساخت در خوزستان دارد و امروز هم کارخانه کاغذسازی یکی دیگر از پروژه‌های بی‌نظیر کشور است که در استان خوزستان احداث خواهد شد و کاغذسازی یک صنعت مهم، استراتژیک و ارزشمند است که چند سالی است این موضوع را با رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام پیگیری می‌کنیم تا ساخته شود.

گفتنی است در این مراسم، با برقراری ارتباط ویدیو کنفرانس با شهرستان‌های شادگان، بهبهان، شوشتر و باغملک، بهره‌برداری از طرح‌های اقتصادی اشتغال‌زایی اجتماع‌محور، بنگاه محور و تسهیلات‌محور و پروژه‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به شکل رسمی آغاز شد.

کد خبر 705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =