افتتاح نخستین مرکز تخصصی مادر و کودک «مثبت پنج» در کشور

نخستین مرکز تخصصی مادر و کودک «مثبت پنج» بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام در کشور به بهره‌برداری رسید.

همزمان با ایام میلاد حضرت فاطمه زهرا «سلام‌ الله علیها» و در مراسمی با حضور مادر شهیدان والامقام زین‌الدین و جمعی از معاونین ستاد اجرایی، مدیرعامل و معاونین بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و جمعی از فعالان جمعیتی استان قم نخستین مرکز تخصصی مادر و کودک «مثبت پنج» در شهر مقدس قم افتتاح شد.

سیدمصطفی سیدهاشمی، معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم گفت: مراکز «مثبت پنج» که اولین شعبه‌اش امروز به بهره‌برداری می‌رسد یک فروشگاه نیست، بلکه یک مرکز جامع خدماتی است که در زمینه بهداشت و سلامت و معیشت مادر و کودک، کار تخصصی انجام می‌دهد و در کنار آن، در رابطه با فرزندآوری و فرزندپروری، آموزش‌ها و مشاوره‌های لازم صورت می‌گیرد.

افتتاح نخستین مرکز تخصصی مادر و کودک «مثبت پنج» در کشور


سیدهاشمی ادامه داد: مراکز تخصصی مادر و کودک «مثبت پنج» با هدف ارائه با تخفیف ویژه کالا و خدمات پایه تخصصی مادر و کودک شامل تغذیه و پوشاک، مشاوره و آموزش، بهداشت و دارو و سایر اقلام مادر و کودک برای اولین بار در کشور طراحی شده است.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام تاکید کرد: این مراکز انشاالله به مرور خدمات متفاوت و متنوع‌تری را ارائه می‌کنند و در سایر مراکز استان‌های کشور نیز راه‌اندازی خواهند شد.

حمیدرضا علیان‌زادگان، مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این مراسم گفت: در مراکز تخصصی مادر و کودک «مثبت پنج» خانواده‌های مثبت پنج (دارای سه فرزند و بیشتر) ضمن دریافت خدمات و کالای ایرانی با کیفیت، از قیمت و شرایط خرید مناسب و رقابتی برخوردار می‌شوند.

افتتاح نخستین مرکز تخصصی مادر و کودک «مثبت پنج» در کشور

علیان‌زادگان تاکید کرد: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هیچ مداخله تصدی‌گرایانه‌ای در مدیریت این مراکز نخواهد داشت و صرفاً با در اختیار قرار دادن شبکه فروشگاهی خود در مراکز استان‌ها، این ماموریت معطل‌مانده در حوزه اقتصادی جمعیت را احیا خواهد نمود.

به گفته مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد، در گام نخست ایجاد ۹ مرکز تحت عنوان (برند) مرکز تخصصی مادر و کودک «مثبت پنج» در کشور برنامه‌ریزی شده است.

وی در تشریح دیگر اهداف راه‌اندازی مراکز کالا و خدمات مادر و کودک «مثبت پنج» در کشور اظهار کرد: هم‌راستا با سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حوزه جمعیت و خانواده و در گام دوم انقلاب، به منظور بازآفرینی تصویر اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد به عنوان یک نهاد خدمت‌رسان، باشگاه‌های تخصصی مادر و کودک «مثبت پنج» طرح‌ریزی، ایجاد و فراهم‌آوری مکانی شده است تا ضمن ترغیب و ترویج حوزه فرزندآوری در کشور، گامی عملی برای تسهیل فرزندآوری برداشته شود.

علیان‌زادگان درباره شعبه قم مرکز تخصصی مادر و کودک «مثبت پنج» و امکانات آن توضیح داد: اولین مرکز در شهر مقدس قم و در ملک قدیمی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بازسازی و متناسب‌سازی به بهره‌برداری رسیده است. این مرکز شامل بخش‌های مختلفی از جمله عکاسی کودک و خانواده، آرایشگاه کودک، فروشگاه ملزومات کودک، رستوران، درمانگاه ویژه کودک، مشاوره مادر و کودک، آموزشگاه خانواده و داروخانه تخصصی مادر و کودک می‌شود.

افتتاح نخستین مرکز تخصصی مادر و کودک «مثبت پنج» در کشور


مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام همچنین یادآور شد: هر چند خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر به عنوان مخاطبان اصلی مراکز «مثبت پنج» درنظر گرفته شده‌اند و بیشترین تخفیف‌ها برای آن‌ها لحاظ می‌شود، اما همه خانواده‌ها با هر تعداد فرزند می‌توانند از خدمات این مراکز بهره‌مند شوند.

علیان‌زادگان در پایان با یادآوری نوپابودن این مرکز، وجود نواقص در اداره آن را به لحاظ شکلی و محتوایی محتمل دانست و استقبال از پیشنهادات مردم برای بهبود مستمر کیفی و کمی خدمات مذکور را رویکرد حتمی بهره‌بردار این مرکز دانست.

گفتنی است، تجلیل از مادر شهیدان زین‌الدین و تقدیر از ۱۴ مادر موفق دارای سه فرزند و بیشتر از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

انتهای پیام/

کد خبر 7380

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =