تغییر الگوی کشت در شهرستان‌های استان فارس به همت بنیاد برکت/ انتخاب دو روستای ملی با طرح‌های اشتغال‌زایی

مجری بنیاد برکت در استان فارس گفت: با ایجاد هزار و۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی در حوزه زنجیره سبز و آبی و صنایع دستی شاهد اشتغال چند هزار نفری به صورت مستقیم و غیرمستقیم تنها در ۱۶ شهرستان استان فارس هستیم.

سعید خدایاری، مجری بنیاد برکت در استان فارس با بیان اینکه هدف‌گذاری امسال بنیاد برکت در استان فارس ایجاد طرح اشتغال‌زایی در ۱۶ شهرستان این استان ۳ هزار و ۸۰۰ طرح بوده که تا به امروز هزار و ۸۰۰ طرح به مرحله اجرایی و عملیاتی شدن رسیده است.

وی ادامه داد: بنیاد برکت در شهرستان‌های کازرون، شیراز، ممسنی،خرم بید، کوار، سروستان، کوهچنار و در چندین شهرستان دیگر این استان ورود کرده و ۲۸ تسهیلگر تحت پوشش خود قرار داده است.

خدایاری بیان کرد: در ۱۶ شهرستان استان فارس از طریق طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت که زمینه اشتغال‌زایی چند هزار نفری به صورت مستقیم و غیرمستقیم شده است.

 مجری بنیاد برکت در استان فارس با اشاره به اینکه با توجه به شرایط آب و هوایی استان فارس بیشتر تمرکز خود را در بحث زنجیره سبز قرار داده‌ایم و البته در حوزه زنجیره آبی هم اقدام به راه‌اندازی استخر در برخی از مناطق کرده‌ایم، گفت: اخیرا در شهرستان مرودشت در حوزه زنجیر آبی برای پرورش ماهی کپور استخرهای احداث کرده و اقدام به پرورش ماهی گرم آبی کرده‌ایم همچنین در کنار آن اقدام به ارائه آموزش‌های لازم در جهت پرورش ماهی با همکاری شیلات کرده‌ایم.

تغییر الگوی کشت در شهرستان‌های استان فارس به همت بنیاد برکت/ انتخاب دو روستای ملی با طرح‌های اشتغال‌زایی

وی به راه‌اندازی گلخانه‌های کوچک مقایس هم در برخی از شهرستان‌های استان فارس اشاره کرد و گفت: پیش از این در برخی از مناطق استان فارس افراد این مناطق برنجکار بودند که در حال حاضر با توجه به شرایط آب و هوایی این افراد تغییر الگوی کشت خود اقدام به راه‌اندازی گلخانه‌های کوچک مقایس کرده‌اند.

خدایاری همچنین از تغییر الگوی کشت در برخی از شهرستان‌های استان فارس هم خبر داد و گفت: پیش از این برخی از مناطق اقدام به کشت گندم می‌کردند که با تغییر الگوی خود اقدام به راه‌اندازی نرگس سراها کرده‌اند که فروش برخی از مردم این مناطق  افزایش چشم‌گیری داشته است.

مجری بنیاد برکت در استان فارس بیان کرد: در حوزه فرآوری محصولات هم استان فارس اقدامات موثری انجام داده به طوری که پیش از این برخی از کشاورزان اقدام به تولید خرمای درجه دو سه می‌کردند که خرمای خود را دپو می‌کردند اما با ارائه ایده‌های جدید با راه‌اندازی کارگاه‌های زیادی اقدام به تولید خمیر خرما و صادرات آن کرده‌اند.

خدایاری توضیح داد: در حوزه صنایع دستی هم بنیاد برکت در استان فارس ورود کرده و در حوزه حصیر بافی، گیوه‌بافی، خاتم‌کاری و تهیه لباس‌های محلی اقدام به راه‌اندازی کارگاه‌های زیادی کرده‌اند که نتیجه این اقدامات انتخاب شدن دو روستا در استان فارس به عنوان روستای ملی بوده است.

انتهای پیام/

کد خبر 7402

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =