فیلم‌های شعیبی و نعیمی منتخبین «ایران جوان» شدند

بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام از فیلم‌های برگزیده بخش «ایران جوان» جشنواره بین المللی فیلم فجر تقدیر کرد.

حمیدرضا علیان‌زادگان، مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام ضمن اعلام این خبر خاطرنشان کرد: فیلم‌های برنده و برگزیده بخش «ایران جوان» چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر انتخاب شدند و مورد تقدیر بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) قرار گرفتند.

علیان‌زادگان ادامه داد: بر این اساس، فیلم «دو روز دیرتر» به کارگردانی اصغر نعیمی به عنوان بهترین اثر با موضوع جمعیت، لوح تقدیر، تندیس ایران جوان و جایزه نقدی دریافت کرد.

فیلم‌های شعیبی و نعیمی منتخبین «ایران جوان» شدند


مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد افزود: همچنین به فیلم «آغوش باز» ساختۀ بهروز شعیبی به عنوان بهترین اثر شایسته تقدیر در موضوع جمعیت، لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا شد.

وی با اشاره به ثبت بخش «ایران جوان» در جشنواره فیلم فجر گفت: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با توجه به توصیه‌های موکد و مکرر رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت جایگاه مباحث فرهنگی و رفع گره‌های ذهنی در موضوع برون‌رفت از معضلات تحدید نسلی و تشویق جامعه به فرزندآوری و فرزندپروری و در راستای اقدامات متعدد خود در حوزه‌های جوانی جمعیت و خانواده، اقدام به ثبت و راه‌اندازی جایزه ملی «ایران جوان» در بخش تجلی ایران چهل و دومین جشنواره فیلم فجر نموده است و از برترین فیلم‌های حوزه جمعیت و خانواده حمایت مالی می‌کند.

فیلم‌های شعیبی و نعیمی منتخبین «ایران جوان» شدند

علیان‌زادگان یادآور شد: بخش و جایزه «ایران جوان» قبل از جشنواره فیلم فجر در رویدادهای فرهنگی دیگر از جمله جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، جشنواره فیلم‌های مردمی عمار و جشنواره سینما حقیقت نیز ثبت و راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد تصریح کرد: اهداف اصلی از اضافه شدن بخش ویژه «ایران جوان» به رویدادهای فرهنگی کشور، ارتقای کمی و کیفیت محصولات فرهنگی در حوزه جمعیت و خانواده و توجه بیشتر به موضوع فرزندآوری به عنوان یکی از دغدغه‌های کلان کشور است.

انتهای پیام/

کد خبر 7506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =