تولید روزانه ۵۰ هزار ماسک در خیاطی‌ها و واحدهای تولیدی تازه راه افتاده با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام

با حمایت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، روزانه ۵۰ هزار ماسک تنفسی، ۳۷۰۰ پوشاک بیمارستانی و ۲ هزار محافظ صورت در واحدهای تحت حمایت این بنیاد تولید می‌شود.

امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام صبح امروز در حاشیه بازدید از کارگاه‌های تولید ماسک تنفسی و پوشاک بیمارستانی در محله شهید هرندی تهران اظهار داشت: از آن‌جا که ۵ درصد از طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در حوزه کاری خیاطی است، پس از شیوع بیماری کرونا و با توجه به دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام برای بسیج تمام امکانات برای مقابله با این ویروس، فراخوانی به این کارگاه‌های خیاطی داده شد تا اگر آمادگی دارند، تولیدات‌شان را به سمت تولید ماسک‌های تنفسی و پوشاک بیمارستانی ببرند.

وی با اشاره به این‌ مطلب که بنیاد برکت سرمایه در گردش کارگاه‌های داوطلب را تامین می‌کند، خاطرنشان کرد: کارگاه‌های مورد حمایت بنیاد برکت در حال حاضر روزانه ۵۰ هزار ماسک، ۳۷۰۰ پوشاک بیمارستانی (گان) و ۲ هزار محافظ صورت (شیلد) تولید می‌کنند.  

مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: اگر مواد اولیه و سرمایه در گردش مهیا باشد امکان تولید روزانه ۳۰۰ هزار ماسک تنفسی نیز امکان‌پذیر است.

وی خاطرنشان کرد: این محصولات پس از آماده سازی به وزارت بهداشت تحویل داده می‌شود و ستاد اجرایی فرمان امام نقشی در توزیع آنها ندارد.
 
مدنی تصریح کرد: کارگاه‌هایی که طی یک‌سال اخیر با حمایت بنیاد برکت در محله شهید هرندی ایجاد شده‌اند هم در شرایط فعلی کشور، تولید ماسک و اقلام مصرفی پزشکی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اقدامات ستاد اجرایی در محله محروم هرندی افزود: هم اکنون با حمایت مرکز توسعه کسب و کار هرندی در زمینه استقرار پروتکل‌های بهداشتی، تامین فضا، تجهیزات اضافی و بازار مورد نیاز برای ۴ کارگاه عضو شبکه کسب و کار محله، روزانه ۲۰ هزار ماسک و ۲ هزار محافظ صورت پزشکی تولید می‌شود.

مدنی ادامه داد: علاوه بر این اقدامات، کارخانه‌های مشارکتی بنیاد برکت که در حوزه تجهیزات پزشکی فعال بوده‌اند، با توجه به نیازهای درمانی و بهداشتی کشور به سمت تولید محلول ضدعفونی کننده و لباس‌های ایزوله برای پزشکان و پرستاران رفته‌اند و ۶۰ هزار دست پوشاک بیمارستانی را تولید می‌کنند. این کارخانه‌ها در بخش محلول‌های ضدعفونی هم با همه توان و به شکل تمام وقت مشغول به فعالیت هستند.  
 
مدیرعامل بنیاد برکت با بیان این‌که محله شهید هرندی یکی از نقاط هدف ستاد اجرایی فرمان امام است، گفت: ستاد اجرایی فرمان امام از سال گذشته اقدامات دامنه‌داری را در زمینه‌های خدمات اجتماعی، درمانی و اشتغال‌زایی در این محله داشته و ۳۰۰ فرصت شغلی را در محله هرندی ایجاد کرده که بخشی از آنها با توجه به نزدیکی این محله به بازار تهران، در رسته خیاطی است.

وی افزود: بنیاد برای سال جدید نیز ایجاد ۴۰۰ شغل دیگر را در محله شهید هرندی در دستور کار دارد.
 
مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: بنیاد در سال جاری ۴۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در مناطق محروم راه‌اندازی کرده که ایجاد ۱۲۰ هزار شغل را به دنبال داشته است.

کد خبر 780

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =