بهره‌برداری از ۵ هزار طرح اشتغالزایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در سیستان و بلوچستان

در جریان سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به سیستان و بلوچستان، مراسم بهره‌برداری از ۵۰۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع محور بنیاد برکت با ایجاد ۱۴ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در این استان برگزار شد.

محمد مخبر در این مراسم استان سیستان و بلوچستان را از جمله نمادهای یک زندگی اسلامی با وجود مذاهب مختلف ذکر کرد و گفت: در کمتر جای دنیا، شاهد چنین زندگی آرام و پر از صلح میان ادیان و مذاهب مختلف هستیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام تصریح کرد: حجم خدمات ستاد در استان های سنی‌نشین در برخی موارد چندین برابر مناطق شیعه نشین است و این یکی از نعمت‌های نظام جمهوری اسلامی به شمار می رود.

مخبر با تاکید بر اینکه وظایف اصلی هر نظام بحث توسعه است خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی، توسعه ای که همراه با عدالت نباشد جایی ندارد. نکته مهمی که در مهندسی ذهنی امام راحل بود و در حال حاضر توسط رهبر معظم انقلاب به شدت دنبال می شود همین بحث توسعه همراه با عدالت است. در بیانیه گام دوم انقلاب نیز محوریت با عدالت است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: دفاع از مظلوم و حاکمیت عدالت یکی از ارکان نظام اسلامی است و طبیعتاً وقتی نمی توانیم به آنچه در خارج از مرزها بی تفاوت باشیم، توسعه همراه با عدالت در داخل کشور چندین برابر اهمیت دارد.

وی با مقایسه اوضاع امروز ایران با پیش از انقلاب اسلامی اظهار داشت: در این مدت هر چه ایران قدرتمند شده، آمریکا رو به ضعف رفته است. ایران به لحاظ سیاسی، نظامی و امنیتی قابل قیاس با هیچ کشوری در منطقه است.

مخبر یادآور شد: مواجهه اصلی دشمنان با ما در حوزه اقتصاد است و در این جنگ اقتصادی، بیشترین فشار بر مناطق محروم و اقشار ضعیف است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: ستاد اجرایی با توجه به دستورات صریح مقام معظم رهبری بر بحث توسعه همراه با عدالت متمرکز شده و اکنون در مناطق محروم ۳۱ استان کشور در وسیع ترین شکلش مشغول خدمت رسانی است.

مدیر عامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز در این مراسم با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در شهرستان دلگان گفت: تا به امروز ۳۰ پروژه عمرانی و زیربنایی در این شهرستان تعهد شده که برخی از آنها به بهره برداری رسیده و مابقی نیز ابلاغ شده و در دست اقدام است.

امیرحسین مدنی افزود: دلگان یکی از ۱۴ شهرستان هدف ستاد اجرایی فرمان امام در استان سیستان و بلوچستان است و تا به امروز ۴۸۲ طرح اشتغالزایی منجر به ایجاد ۱۳۵۰ شغل ایجاد شده و ۶۵۸ طرح نیز در حال عملیاتی شدن است.

مدیرعامل بنیاد برکت اظهار داشت: امروز ۵ هزار طرح در ۱۴ شهرستان و ۸۰۰ روستای استان سیستان و بلوچستان به بهره برداری می رسد و ۴۸۰۰ طرح دیگر نیز در حال اجراست.

همچنین در انتهای مراسم خبر خوش رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ( ره ) برای مردم دلگان، تصویب احداث و تجهیز بخش تالاسمی و دیالیز بیمارستان دلگان، احداث مجتمع بزرگ آموزشی شبانه روزی دخترانه چگردک بخش جلگه چاه هاشم، اهدای ۳۰۰ جهیزیه به زوج های کم برخوردار، اهدای ۲۰۰۰ بسته نوشت‌افزار ایرانی به دانش آموزان محروم و افزایش تسهیلات اشتغالزایی بنیاد برکت بود.

کد خبر 819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =