در دومین روز سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به سیستان و بلوچستان، اولین قرارگاه خدمت‌رسانی، امدادی و جهادی ستاد در این استان افتتاح شد.

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان این مطلب که این قرارگاه قابلیت پشتیبانی کامل غذایی، دارویی و امدادی از ۱۵ هزار نفر را در یک هفته دارد گفت: از آنجا که ایران جزو کشورهای حادثه خیز است، ستاد اجرایی قرارگاه های خدمت‌رسانی خود را علاوه بر تهران، در ۱۰ نقطه دیگر کشور احداث و راه‌اندازی کرده است.

محمد مخبر افزود: این قرارگاه‌ها تمام نقاط کشور را تحت پوشش قرار می‌دهند و مواد دارویی، غذایی و امدادی در آنها ذخیره و به روز شده و با وقوع حوادث و بلایای طبیعی، در کمترین زمان ممکن به محل حادثه ارسال می شود.

وی تصریح کرد: ستاد اجرایی فرمان امام از جمله اولین دستگاه‌هایی است که در کمترین زمان در محل حادثه به آسیب دیدگان خدمات رسانی می کند. از جمله، در زلزله کرمانشاه، سیل ابتدای سال و زلزله اخیر آذربایجان شرقی علاوه بر توزیع مواد غذایی، دارویی و امدادی، ساخت خانه، تامین وسایل و دام های تلف شده را تعهد کرده است.

مخبر اظهار داشت: در زلزله آذربایجان شرقی نیز علاوه بر تامین وسایل خانه و دام، به درخواست نماینده ولی فقیه در استان، ۱۰۰ کانکس تهیه و به زودی به منطقه ارسال می‌شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت سیستان و بلوچستان مقرر شد که یک قرارگاه خدمت‌رسانی، امدادی و جهادی در این استان تشکیل و مستقر شود.

مخبر افزود: این قرارگاه می‌تواند علاوه بر ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان در زمان وقوع حوادث طبیعی، در مأموریت‌های محول شده از سوی ستاد اجرایی با بنیاد برکت به‌خصوص در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی از جمله مدرسه‌سازی، ساخت مساجد و آبرسانی نیز همکاری داشته باشند.

وی تصریح کرد: با شکل‌گیری این همکاری، علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های تمام شده، دانشجویان جهادی صاحب تجربه شده و آماده ورود به بازار کار می‌شوند.

در ادامه این مراسم گروه‌های مردمی استان سیستان و بلوچستان شامل خیریه‌ها، گروه‌های جهادی، سمن‌ها و فعالین اجتماعی در نشستی صمیمانه با رییس ستاد اجرایی فرمان امام به بیان مشکلات خود پرداختند.

کد خبر 821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =