آغاز خدمات گسترده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای زائرین اربعین

مراسم اعزام کاروان زائر اولی‌ها و کاروان‌های پزشکی و فرهنگی ستاد اجرایی فرمان امام برای خدمت‌رسانی به زوار اربعین صبح امروز در باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار شد.

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم با بیان اینکه زندگی امام حسین از تولد تا شهادت زیبا است، گفت: تمام برجستگی‌های تاریخ انبیا در یک نیمروز یعنی از ظهر عاشورا تا لحظه شهادت اباعبدالله متجلی شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام  با اشاره به اینکه ما در ستاد اجرایی افتخار بزرگ محرومیت‌زدایی را داریم بیان داشت: یکی از برکات کمک به زوار اربعین همین توفیق‌هایی است که ما در بحث اشتغال داریم و توانسته‌ایم در این شرایط سخت اقتصادی روزانه ۱۰۰ طرح کوچک و متوسط و ۳۰۰ شغل در کشور ایجاد کنیم.

مخبر با تشریح خدمات ستاد در اربعین امسال افزود: امسال خدمات ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه های پزشکی، فرهنگی، توزیع غذا و اسکان در ۱۱ پایگاه و موکب ارائه خواهد شد که حداقل دو برابر سال گذشته است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: همانند سال گذشته در مرزهای مهران، خسروی، شلمچه، چذابه و امسال در مرز میرجاوه هم ایستگاه سلامت و موکب خواهیم داشت.

وی با اشاره به برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان امام در خاک کشور عراق خاطرنشان کرد: در کشور عراق در عمود ۸۲۸ طبق سال گذشته خدمات درمانی و فرهنگی خواهیم داشت کهخدمات درمانی شامل دندانپزشکی، چشم‌پزشکی، شنوایی‌سنجی و پاراکلینیک و آزمایشگاهی خواهیم داشت.

مخبر افزود: در عمود ۱۱۲۰ هم خدمات درمانی ارائه خواهیم کرد، همچنین در نجف اشرف جنب صحن حضرت زهرا (س) ستاد اجرایی فرمان امام درمانگاه مجهزی را دایر خواهد کرد. در شهر سامرا و کاظمین نیز خدمات‌رسانی ویژه‌ای در حوزه پزشکی، اسکان و پذیرایی با همکاری گروه‌های مردمی خواهیم داشت.

وی افزود: در شهر کربلا نیز در صحن عقیله و خیابان جمهوری خدمات اسکان و پذیرایی و درمانی خواهیم داشت.

مخبر اعلام کرد: حدود ۹۰۰ نفر از نیروهای قرارگاه جهادی ستاد اجرایی فرمان امام در این موکب‌ها آماده خدمت هستند و تنها در حوزه سلامت بیش از ۴۰۰ پزشک و پرستار جهادی خدمات درمانی رایگان ارائه خواهند کرد.

امیرحسین مدنی مدیر عامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام هم در این مراسم با اشاره به طرح ستاد برای اعزام زائر اولی‌ها گفت: ستاد اجرایی فرمان امام سال گذشته ۸۰۰ نفر زائر اولی را به کربلا اعزام کرد و بنایمان این است تا آخر امسال بیش از ۵ هزار زائر اولی را از مناطق محروم و حاشیه شهرها به عتبات عالیات اعزام کنیم.

مدنی بیان داشت: برنامه‌ریزی‌مان برای اربعین امسال اعزام ۵۰ کاروان ۴۰ نفره و در مجموع ۲ هزار است، امروز نیز کاروان ۴۰ نفره‌ای از بیماران اعتیاد که موفق به ترک و درمان شده اند را با شعار "از اربعین تا اربعین پاک بمانم" به عتبات اعزام می‌شوند.

مدنی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود امسال ۷۰ هزار زائر پاکستانی از مرز میرجاوه وارد کشور و سپس عازم کربلا شوند که به این زوار هم خدمات کامل ارائه خواهیم کرد.

کد خبر 893

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =