احیای کارخانه یخچال سازی در لرستان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام

آیین احیا کارخانه یخچال‌سازی بوژان خرم‌آباد و تحقق تفاهم‌نامه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای سفارش ساخت ۱۰ هزار دستگاه یخچال در راستای تامین لوازم خانگی و اشتغال‌زایی آسیب‌دیدگان سیل استان لرستان امروز با حضور عارف نوروزی؛ معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، موسی خادمی؛ استاندار لرستان، سیدامیرحسین مدنی؛ مدیرعامل بنیاد احسان و مردم و مسئولین استانی در این کارخانه برگزار شد.

نوروزی با اشاره به خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استانهای سیل‌زده کشور اظهار کرد: در نخستین سفر ریاست ستاد به استان پس از وقوع سیل در لرستان، چندین مسئولیت توسط ایشان پذیرفته شد.

وی افزود: اهدای ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی و توزیع یک هزار راس دام سبک و انعقاد تفاهم‌نامه با بنیاد مسکن برای بازسازی و ساخت خانه‌های سیل‌زدگان از جمله این مسئولیت‌ها بود.

معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به پوشش بیمه‌ای سیل‌زدگان توسط بیمه برکت گفت: ۱۰۰ هزار واحد در لرستان تحت پوشش بیمه برکت قرار گرفت.

نوروزی با مهم خواندن بحث اشتغال تصریح کرد: متاسفانه بحث بیکاری در لرستان جدی است؛ پس از سیل اخیر قراردادی برای تزریق ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به کارخانه یخچال‌سازی بوژان منعقد کردیم تا از این محصولات در بسته‌های لوازم خانگی ارسالی به سیل‌زدگان استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه از این یخچال‌ها در جهیزیه ارسالی برای زوج‌های جوان مناطق محروم استفاده می‌شود، ادامه داد: تاکنون نزدیک به ۵ هزار بسته لوازم خانگی بین سیل‌زدگان توزیع شده است و یک هزار راس دام سبک نیز طی سه روز آینده توزیع خواهد شد.

معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با تاکید بر اینکه لرستان، استان هدف برای محرومیت‌زدایی در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است، افزود: در کارخانه بوژان با تکیه بر تولید داخل، محصولی ارزان‌قیمت با کیفیتی مناسب عرضه می‌شود.

نوروزی با تشکر از نیروهای جهادی و مسئولین استانی برای خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان، در پایان خاطرنشان کرد: تبعات و آسیب‌های سیل، با سرعت و دقت از بین خواهد رفت.

بازگشت به چرخه تولید با اعتماد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

کاظمی؛ مدیرعامل کارخانه یخچال‌سازی بوژان در این مراسم گفت: سال ۹۸ با اعتماد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، توانستیم با یک حرکت جهادی و همت کارکنان مجموعه ظرف ۴۲ روز به چرخه تولید برگردیم.

وی با اشاره به مشکلات این کارخانه در سالهای اخیر گفت: خط تولید این کارخانه از سال ۹۲ دچار رکود شد اما توانستیم، ساختار اساسی مجموعه را حفظ کنیم.

مدیرعامل کارخانه یخچال‌سازی بوژان با بیان اینکه ۱۳۷ نیروی جوان و تحصیلکرده را در این کارخانه جذب کردیم، تصریح کرد: امیدواریم شیفت دوم در این کارخانه راه‌اندازی شود تا ۱۳۷ جوان دیگر صاحب اشتغال شوند.

کاظمی عدم نقدینگی و سرمایه در گردش را مشکل صنعت کشور دانست و یادآور شد: باید به‌دنبال جذب سرمایه از نهادهای خدمت‌گذار باشیم؛ امیدواریم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) چراغ امید در این کارخانه را روشن نگه دارد؛ ما نیز به تمامی تعهداتمان نسبت به ستاد عمل می‌کنیم.

استفاده از تولیدات داخلی برای احیای مجموعه‌های خرد

در ادامه این مراسم سیدامیرحسین مدنی؛ مدیرعامل بنیاد اجتماعی احسان افزود: حتما از تولیدات داخلی استفاده می‌کنیم تا مجموعه‌های خرد احیا شوند.

وی با بیان اینکه ۱۵۰ هزار بسته لوازم‌التحریر را برای لرستان در نظر گرفته‌ایم و از ابتدای شهریورماه این بسته‌ها توزیع می‌شود، خاطرنشان کرد: تمامی تاکیدات رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بر خرید کالای ایرانی است.

احیای کارخانه بوژان، فرصتی نهفته در سیل

خادمی؛ استاندار لرستان در این مراسم با تشکر از زحمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان استان لرستان گفت: آنچه که امروز در آیین احیا کارخانه یخچال‌سازی بوژان خرم‌آباد اتفاق می‌افتد، چهره دیگری از سیل است؛ در دل این سیل تهدیدآفرین، فرصت‌هایی نهفته بود و یکی از این فرصت‌ها، احیای این کارخانه است.

وی با اشاره به توزیع یک هزار راس دام سبک توسط ستاد در لرستان تاکید کرد: از نخستین مسئولانی که پس از سیل وارد استان شد، آقای مخبر بود؛ ایشان از همان ابتدا قول ارسال ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی به لرستان را داد.

استاندار لرستان در پایان یادآور شد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با نیت خالص به وعده‌هایش عمل کرده است.

در انتهای این مراسم حواله‌های بسته‌های لوازم خانگی و دام سبک به برخی خانواده‌های سیل‌زده اهدا شد.

کد خبر 937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =